Hudobný svet opustil Lemmy Kilmister

Len pred pár dňami oslávil 70 rokov a dnes už nie je medzi nami. Lemmy Kilmister z Motorhead 28. decembra 2015 opustil hudobný svet. Spevák v poslednej dobe trpel viacerými zdravotnými ťažkosťami. O jeho smrti ako prvý informoval Eddie Trunk, k tejto smutnej udalosti sa na sociálnych sieťach vyjadril už aj Ozzy Osbourne či Billy Idol.

 

Postupne vám budeme prinášať viac informácií.

 

AKTUALIZOVANÉ 2:30 – Oficiálne vyhlásenie Motorhead: „Neexistuje jednoduchý spôsob, ako to povedať. Náš ohromný a vzácny priateľ Lemmy dnes umrel po krátkom boji s extrémne agresívnou rakovinou. O chorobe sa dozvedel 26. decembra, bol doma a sedel pred svojou obľúbenou videohrou od The Rainbows so svojou rodinou. Nevieme vyjadriť náš šok a smútok, nie sú na to slová. Viac povieme v najbližších dňoch, ale teraz, prosíme, púšťajte Motorhead nahlas, púšťajte Hawkwind nahlas, púšťajte Lemmyho hudbu NAHLAS. Dajte si drink alebo niekoľko. Deľte sa o príbehy. Oslavujte život tohto skvelého, úžasného človeka, ako by ho oslávil sám. Presne to by chcel.“

Motorhead mali 17. februára 2016 koncertovať v Bratislave.

 

AKTUALIZOVANÉ 10:50 – Bola založená facebooková stránka venovaná Lemmyho pamiatke https://www.facebook.com/lemmykilmisterforlife, kde môžete vyjadriť sústrasť a podeliť sa so spomienkami na tohto výnimočného hudobníka.

 

AKTUALIZOVANÉ 30. 12. – Mikkey Dee, bubeník Motorhead, včera potvrdil, že kapela definitívne končí. Bez Lemmyho nenahrajú ďalší album ani nebudú koncertovať.

 

AKTUALIZOVANÉ 30. 12. – Vstupenky na bratislavský koncert bude možné vrátiť od 11. januára v mieste ich nákupu. Predajca vracia plnú sumu. V prípade online nákupu je potrebné napísať na reklamacie@ticketportal.sk alebo prísť priamo na centrálu Ticketportal. Viac informácií tu

 

AKTUALIZOVANÉ 30. 12. – Organizátori v deň plánovaného bratislavského koncertu pripravujú spomienkový večer v klube Randal. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *