Hudobné video a interview ‚Between Wars‘ od Cro-Mags

CRO-MAGS a Harley Flanagan sú späť na scéne so svojím hudobným videom Between Wars z ich posledného albumu In The Beginning. Between Wars je tiež názvom nezávislého filmu, v ktorom si Flanagan zahral spolu s Michaelom Imperiolim, hviezdou filmu Sopranovci.

“Práca na tomto videu bola zábavná, pretože mi dala šancu robiť niečo úplne iné než to, na čo som zvyknutý,” hovorí Flanagan. “Skladbu som nahral len s basou a bicími, potom prišli gitarové party v štýle arpeggio (noty, ktoré tvoria akord, sa hrajú alebo spievajú v vzostupnom alebo zostupnom poradí, pozn. redaktora), no a potom ešte čelo a spev v štýle chrapčania. Pridať do skladby čelo mi napadlo, keď som v metre v New Yorku videl Carlosa „Lamont“ Coopera – zarába si tým na živobytie. Je to bývalý člen pouličného gangu, mal ťažký život a aj keď máme rozdielne životné príbehy, máme veľa spoločného,” dodáva Flanagan.

Imperioli dodáva: “Harleyho zapálenie a prejav v Between Wars sú organické, prirodzené a nevyhnutné. Proste mu tá rola totálne sadla. Tá životná skúsenosť, ktorú do celého projektu priniesol, je autentická a nefalšovaná.”

Imperioli a Flanagan spolupracovali s filmovým režisérom Tomom Phillipsom, aby prediskutovali tvorbu videoklipu a filmu a dôležitosť hudby a soundtrackov. Between Wars ponúka intímny pohľad na vojakov, ktorí sa vracajú do bežného života a pojednáva aj o syndróme, ktorí si títo muži nesú so sebou celý život. Film sleduje vojnového veterána – mariňáka Frannyho Malloya (hrá ho Shaun Paul Costello), ktorý sa snaží integrovať do života ako navrátilec z vojny v Afganistane. Potýka sa s post-traumatickou stresovou poruchou a s vražednými sklonmi. Jeho jedinou nádejou je vojenský psychológ Sarge, ktorého hrá Michael Imperioli. Harley Flanagan hrá McManusa, starnúceho írskeho gangstera z Bronxu.

Flanagan, ktorý založil kapelu CRO-MAGS v roku 1983, sa k právam na názov kapely oficiálne dostal až minulý rok po medializovanom procese. “Je to nový začiatok a hold tomu, kde to všetko začalo,” hovorí Flanagan o albume In The Beginning, ktorý je prvým v živote kapely po 20 rokoch. Posledný album Revenge vyšiel v roku 2000.

História kapely CRO-MAGS je dôležitá najmä z pohľadu jej vplyvu na ostatných hudobníkov. Jej tvorba prešla od punku cez alternatívne hudobné smery ako hardcore, cross-over, thrash metal, post punk a grunge a bola inšpiráciou kapelám ako METALLICA či GREEN DAY, a svoj hold jej vzdali napríklad Dave Grohl.

Kapela vznikla na prelome 70. a 80. rokov v New Yorku a jej stvoriteľom bol vtedy iba 14-ročný Harley Flanagan, ktorý v tom čase pôsobil v kapele THE STIMULATORS. Na prelome rokov 1982/83 napísal a nahral pre CRO-MAGS prvé demá, ktoré sa v roku 1986 pretavili do albumu Age of Quarrel. Flanagan napísal všetky skladby, zahral všetky nástroje a aj všetko naspieval. Neskôr sa spojil s hudobníkom menom Parris Mayhew a v tejto dvojici pokračovali v skladaní hudby a v hľadaní spoluhráčov.

Na konte majú viac ako 30 rokov na scéne, niekoľko turné po celom svete a šesť kultových štúdiových albumov.
CRO-MAGS právom zostávajú najikonickejšou hardcore kapelou na svete. 

CRO-MAGS sú:
Harley Flanagan | basa, vokály
Gabby Abularach | gitara
Rocky George | gitara
Garry “G-Man” Sullivan | bicie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *