Hudba vyrobená na Slovensku alebo kedy sa oplatí zapnúť televíziu

Modelová situácia: piatok si si išiel sadnúť na jedno pivo a zobudil si sa druhý deň bez spomienok ako Matt Damon v Agentovi bez minulosti. V sobotu ráno raňajkuješ ibalgin s minerálkou. Rozmýšlaš, čo ťa zbaví myšlienok na rituálnu samovraždu. Ak zatiaľ prikyvuješ, že áno, presne toto sa mi deje bežne a neviem, čo mi dokáže pomôcť, mám pre teba jedno riešenie. HUDBA MADE IN SLOVAKIA. 

 

Od septembra RTVS spustila reláciu s názvom Hudba Made in Slovakia. Na Jednotke ju zastihneš každú sobotu o 10:45 a ak nie si z tých, ktorí sú už o takomto čase hore, reprízu si môžeš pozrieť o 22:40. O čo vlastne ide ? 

Hudba Made in Slovakia zaujímavým spôsobom mapuje slovenskú hudobnú scénu, mladých autorov, rôzne žánre – mainstream, rock, metal, rap, ale aj džez či folk. Chceli by sme dosiahnuť silné promo na sociálnych sieťach. Každá prezentácia kapely pôjde automaticky na sociálne siete a na fanpage jednotlivých kapiel. Plánujeme týmto spôsobom ponúknuť daný formát cieľovej skupine, ktorá nesleduje televíziu alebo sa pohybuje v úplne inom mediálnom prostredí – RTVS

Takže v sobotu ráno sa pri pozvoľnom triezvení môžeš vždy tešiť na dve odlišné kapely, ktoré sa ti predstavia a povedia niečo zo svojej histórie. Tú česť mali už aj Horkýže Slíže, Lavagance, Billy Barman, Vandali či Zóna A. Ani jedna časť nie je nudná, vždy sa dozvieš niečo, čo ťa určite zaujme, napríklad historku o vzniku názvu pre kapelu Korben Dallas, kto je pán Hattala a prečo s ním Horkýže Slíže točia videoklipy, či to, že, Pišta Vandal je kresťan, ktorý má veľmi svojské názory na svet. Zaujímavosťou tejto relácie je aj dokrútka z ulice, kde náhodným okoloidúcim pustia skladbu skupiny, aby preverili kultúrne znalosti nášho národa. Občas sa dozvieme aj nejakú tú perličku, ako napríklad, že Walter Schnitzelsson znejú ako The Offspring a že Juraj Podmanický z Billy Barman má hlas ako Tomi Popovič. V závere sa ku každej skupine vyjadrí aj hudobný hejter kritik, ktorý pridá trochu odbornosti a profesionálneho hodnotenia, aby sme o týždeň v klube mohli na adresu nejakej kapely povedať aj niečo iné ako „tí sú fakt popi*i“.

Hudba vyrobená na Slovensku alebo kedy sa oplatí zapnúť televíziu

Moderovania sa zhostil (viac rapovému ako rockovému publiku) známy Tomáš Hafner, príležitostný recesista/raper z Dúbravky/dvojnásobný majster SR v snowboardingu. Mne osobne sa jeho štýl páči, neprekáža mi tam a dôležité sú tu hlavne kapely, čo on aj tvorcovia pochopili. Takže „u mně dobrý“.

Na záver by som len dodal, že pre fanúšikov hudby je to skvelá možnosť vidieť svoje obľúbené kapely aj v televízií a je to aspoň malá náhrada za to, že slovenskej hudbe sa už nevenuje od čias Ladí Neladí takmer nikto. Dnes maj preto zapnutú RTVS a pozeraj Hudba Made in Slovakia. Predstavia sa Zlokot a Monikino kino. Ak ti tieto kapely nič nehovoria, nezaháľaj a poriadne si ich naštuduj, pretože sa riadne strápniš, keď v meste stretneš Hafnera, ktorý ti dá slúchadlá a ty opäť nebudeš nič poznať.

 

 

P.S.: Pre tých, čo ráno nevstanú a večer počas reprízy sa už rozbiehajú v uliciach, sú v archíve RTVS uložené všetky časti. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *