Hrozba konca AC/DC?

Podobne ako okolo Guns NRoses je v poslednom čase poprask aj okolo AC/DC. Žiaľ, v tomto prípade nie v tom pozitívnom zmysle slova. Nad touto klasikou nikto nevylilal živú vodu a nepovstáva z popola ako bájny fénix. Práve naopak, visí nad nimi Damoklov meč s prísľubom konca.

 

Po tom, čo kapelu v roku 2014 opustil Malcolm Young, minulý rok Phil Rudd a tento rok Brian Johnson, u ktorého stále nie je isté, či sa bude môcť vrátiť s ohľadom na svoj zdravotný stav, odchod do dôchodku ohlásil aj Cliff Williams, basgitarista zostavy. Williams vyhlásil, že po dokončení práve prebiehajúceho turné Rock Or Bust je rozhodnutý odísť do dôchodku.

 

Prečo sa však rozhodol zavesiť basu na klinec práve teraz? Z jednoduchého dôvodu. Pôvodná zostava členov AC/DC je pomaly, pekne povedané, v háji. A práve odchody Malcolma, Phila a Briana podnietili v Cliffovi myšlienku ukončenia kariéry. Malcolm kapelu opustil preto, že mu diagnostikovali demenciu. Phil preto, lebo skončil v base pre pokus o vraždu. Brian zase pre obrovské riziko straty sluchu.

 

Williams k svojmu rozhodnutiu povedal: ,,Je to niečo, čo som poznal posledných štyridsať rokov, ale po tomto turné odstúpim od ďalších turné aj nahrávania. Strata Malcolma, tá vec s Philom a teraz s Brianom, je to zmenené zviera. Vo vnútri cítim, že to nie je správne.“

 

Je snáď vo vzduchu niečo zhnité, čo pred dvomi rokmi rozpútalo začiatok konca legendy? Možno je to nevítaný armagedon, ale či si to chceme priznať alebo nie, aj týchto borcov pomaly dobehol čas. Roky idú, nikto ich nemôže a nevie zastaviť. A tak by sme sa pomaly mali zrejme pripraviť, že v blízkej dobe môže prísť správa o AC/DC a ich prebehnutí cez pásku v cieli štafety. Že nadchádzajúcich posledných desať koncertov turné by mohlo byť aj posledných desať metrov ku koncu pretekov. Lebo predsalen, ako môžu byť AC/DC tým, čím bývali, bez svojich základných kameňov? Odpoveď je jasná, nemôžu.


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: rollingstone.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *