Hráš, spievaš, vystupuješ? V Žiline je nový priestor, kde sa môžeš realizovať

V sobotu 29. februára sa v KC Hoffmann bude môcť predstaviť každý, kto má chuť ukázať, čo vie. Tvorcovia nového Kultúrneho centra Deža Hoffmanna sa rozhodli dať priestor ľuďom, aby ukázali iným, čo v nich je – od hrania na gitare cez spev, tanec až po kreatívne vystúpenie so psíkmi. Okrem spríjemnenia sobotňajšieho popoludnia a večera pestrým programom, tvorcovia chcú prispieť dobrej veci prostredníctvom dobrovoľného vstupného, ktoré venujú ľuďom, ktorí to potrebujú. Viac informácii sa dozviete na Pomáhaj s Hoffmannom.

Nové kultúrne centrum bolo otvorené v centre Žiliny začiatkom februára. KC Hoffmann sa nachádza na pešej zóne v bezprostrednej blízkosti autobusovej a železničnej stanice. Tvorcovia centra nám priblížili aj svoju víziu: „Naším cieľom je dať priestor známym aj neznámym umelcom, ktorí sa budú môcť predviesť verejnosti. Priestor dáme aj napríklad cestovateľskému kinu či stand-upom. Návštevníkom tak chceme ponúknuť príjemné prostredie, kde si budú môcť vychutnať koncert, vypočuť prednášku, ale aj prečítať knižky či zahrať spoločenské hry.“

Prečo práve Kultúrne centrum Deža Hoffmanna?

Hráš, spievaš, vystupuješ? V Žiline je nový priestor, kde sa môžeš realizovať
Hráš, spievaš, vystupuješ? V Žiline je nový priestor, kde sa môžeš realizovať

Napriek tomu, že kultúrneho vyžitia či nočného života je v Žiline dostatok, tvorcovia klubu sa rozhodli vytvoriť nový priestor pre umenie a kultúru v meste. Pri hľadaní takéhoto priestoru natrafili práve na pasáž Deža Hoffmanna, v ktorej sa nachádza dom, kde kedysi žil. Dežo Hoffmann sa preslávil fotografovaním legendárnej kapely The Beatles, ktorej fotografie lemujú spomínanú pasáž. Najznámejšia jeho fotografia pochádza z parku v Liverpoole, na ktorej sú všetci štyria hudobníci zachytení pri výskoku vo vzduchu. Vďaka fotkám The Beatles sa rýchlo dostal do povedomia vtedajších hviezd, ktoré boli ochotné cestovať za ním do Británie len pre to, aby im urobil zopár záberov. Boli medzi nimi The Rolling Stones, Pink Floyd, Marilyn Monroe alebo Bob Marley.

Priestor KC Hoffmann je príjemným nefajčiarskym klubovým miestom, kde si môžete posedieť počas príjemného akustického večera, ale aj vytancovať sa na koncerte. V najbližšej dobe KC Hoffmann pripravuje niekoľko podujatí, na ktoré sa môžete tešiť:

29.02.2020 – Pomáhaj s Hoffmannom
06.03.2020 – Chris Ellys + klipers – Going Up The Vesmír
07.03.2020 – Dora
13.03.2020 – Prach, The Wilderness
21.03.2020 – Minor Ug day vol. 12
27.03.2020 – Puding pani Elvisovej
04.04.2020 – Dave Brannigan + The Renegades
10.04.2020 – Reggae & Beer Steppa Style /Ruský Raggamuffin/
24.04.2020 – Ultrazvuk (Vec & Tono S.) – Malé Divy Turné
24.04.2020 – Jerry One man show
08.05.2020 – Darkness Positive + Posthype

Hráš, spievaš, vystupuješ? V Žiline je nový priestor, kde sa môžeš realizovať

Kultúrne centrum Hoffmann, Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *