Hrana ide Ozlomkrky

Čoraz známejšia, ska punk ´n ´ rollová kapela Hrana sa v najbližších dňoch chystá predstaviť svoj v poradí tretí album „Ozlomkrky“. V rámci propagácie nového počinu sa kapela vydáva na turné s rovnomenným názvom Ozlomkrky Tour 2015.

Skupina za posledný rok a pol prešla viacerými zmenami. Okrem toho, že sa Hrana posunula k výraznejšiemu gitarovému zvuku, pozmenila zostavu. Za toto obdobie chalani odohrali viac ako 90 koncertov, predskakovali na turné skupine Konflikt či na slovenskom tour skupine Divokej Bill. Hrali okrem Slovenska a Čiech viackrát v Nemecku a Maďarku, obišli množstvo festivalov ako Topfest, Pod Parou či maďarský Fezen.

„Hrali sme skoro všade, kde sa dalo. Celý rok sme strávili v aute. Malo to svoje pozitíva, videlo nás veľa ľudí, hrali sme so super kapelami, pribudli fanúšikovia a bolo skvelé mať napr. na veľkom festivale dav ľudí pod pódiom, ktorí už poznali kapelu z klubov a spievali s nami naše texty. Ale intenzívny rock ´n´rollový spôsob života si vždy vyberie svoju daň 🙂 Kapela potrebovala načerpať novú energiu, tak sme si dali pauzu na pár týždňov, vyjasnili sme si vzťahy a v pokoji sme sa rozlúčili s niektorými členmi… Vrátil sa k nám staronový bubeník Žufo, na basu prišiel Ramon z bývalých Ska2tonics, ideme na vlastné mini turné, vydávame nový album, a hráme ako vždy, Ozlomkrky!“  

Jarná časť turné začína už 14.marca v Nitre, kde Hranu podporí skvelá HC úderka Slobodná Voľba. Krstiť sa bude na dvoch miestach, v Bratislave v Randale na 25. výročí skupiny Konflikt a v Novom Meste nad Váhom, takpovediac na domácej pôde, v klube Za Rampami na „prvomájovom“ koncerte, kde si Hrana pozvala viacero hostí.

14.3.2015 Nitra – Mariatchi + Slobodná Voľba
20.3.2015 Ružomberok – Panoptikum + Wicked Sick
11.4.2015 Břeclav – Piksla
17.4.2015 Bratislava – Randal + Konflikt
24.4.2015 Zvolen – Fink Bar
25.4.2015 Prešov – Pumpa Music Club + Do Xichtu
1.5.2015 Nové Mesto n.Váhom – Za Rampami + Staré Pušky, Punková knedla a ďalší…
15.5.2015 Praha – RC Kain + Lachende Kreaturen

Hrana ide Ozlomkrky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *