Hornooravské rockové festivaly slávia a príde aj Olympic

O tom, že na Slovensku žije veľa rockerov, svedčí aj to, koľko rockových koncertov a festivalov sa tu teší obľube. Ani na Orave tomu nie je inak. Hornooravský rockeri tento rok oslavujú dokonca dvojnásobne. Festival ORAVA ROCK FEST bude mať tento rok už svoje pätnáste výročie a druhý tamojší festival ROCKOVÉ LETO má zase okrúhle desiate narodeniny. Ako po iné roky aj toto leto bude v Nižnej nad Oravou to pravé rockové a ako vždy sa o to postarajú kvalitné kapely.

 

Headlinerom tohto ročníka bude česká bigbeatová legenda OLYMPIC. Kapela určite zahrá staré skladby, doslova evergreeny, ktoré poznáme azda všetci, ale snáď aj novinky, napríklad z doposiaľ posledného albumu Souhvězdí romantiků (2015). Ale známi rockeri na čele s charizmatickým Petrom Jandom, ktorí rozospievajú publikum vo večerných hodinách, nebudú jedinou kapelou od susedov. Česká krv bude na festivale Rockové Leto zastúpená ďalšími dvomi kapelami. Jednou z nich sú DENOI, mladá kapela z Brna, ktorá je podľa ich vlastných slov unavená z nezáživnej a neosobnej hudby, ktorá sa hrá v rádiách. Živí ľudia, skutočné emócie a moderný elektronický feeling. Tak svoju hudbu opísali členovia kapely, ktorá svoj hudobný štýl definuje pojmom dance metal. Druhou kapelou z Čiech je KAZACHSTÁN. Progressive artrocková kapela z Ostravy, ktorá stavia svoju tvorbu hlavne na kontrastoch elektrických a akustických zvukov gitár a prepracovaných inštrumentálnych plochách.

 

Aj ďalší naši severní susedia budú mať na festivale zastúpenie. Poľsko budú v Nižnej nad Oravou reprezentovať COOKIE BREAK. Mladá poppunková kapela z mesta Poznaň na čele so sympatickou speváčkou je medzi domácimi kapelami jedna z mála svojho druhu. Je to vraj hlavne preto, že tento žáner nie je medzi Poliakmi veľmi obľúbený. Určite sa môžeme tešiť na pop punk obohatený o silné gitarové riffy a príjemné ženské vokály. Určite sa už po tomto opise nájdu Slováci, ktorých kapela Cookie Break oslovila.

 

Čo by to ale bol za medzinárodný festival na Orave, keby tam neboli slovenské kapely? A keď slovenské tak rovno muzika z Terchovej. Samozrejme, máme na mysli kapelu ARZÉN, ktorá určite roztancuje publikum svojou rockovo-ľudovou nôtou. Nu metalovú nádielku privezú z Turzovky obľúbení MAD FREQUENCY a chýbať nebudú ani domáce oravské kapely, a to punkrockeri THE LAMPIONS, folkrockové zoskupenie CROSSBREEDS a progressivemetalová kapela CALIBER X.

 

Toto celé sa udeje 26. mája 2017 na štadióne v obci Nižná nad Oravou. Treba uznať, že bude čo počúvať aj sa na čo dívať. A to všetko v predpredaji za 9€ alebo na mieste v deň konania festivalu za 14€. Vstupenky si môžete zakúpiť na týchto miestach: City Cafe Tvrdošín, Obecný úrad v Nižnej, Pub u Svýbu v Oravskom Podzámku, Mini Bar Oravia v Dolnom Kubíne, Art Shop Lienka – hudobniny v Námestove alebo na telefónnych číslach 0915 833 935 a 0918 741 351. Navyše kúpou vstupenky podporíte dobrú vec, pretože festival má aj tento benefičný charakter. Výťažok bude darovaný rodinám postihnutým ťažkými zdravotnými diagnózami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *