Horehronské Mecheche otvára druhé pódium pre všetky nádejné talenty

Festival Horehronské Mecheche je hlavne o nových a neopozeraných interpretoch, ktorí majú ambíciu a schopnosť byť raz slovenskou špičkou. Dáva priestor hudobníkom celého Slovenska na vlastnú prezentáciu, vzájomné sa spoznávanie i vzdelávanie na workshopoch organizovaných počas festivalu. Hudobníci zo všetkých kútov Slovenska rôznych žánrov od popu až po metal tak prežijú a naberú skúsenosti i zážitky v jeden skvelý víkend 17. a 18. augusta v nádhernom horehronskom prostredí. 

Príležitosť ukázať svoje umenie sa otvorením druhého pódia TALENT & BUSKING STAGE dostáva prakticky každej forme umenia. Očakávame záujem okrem hudobníkov, kapiel a buskerov aj malých divadelných foriem, standupistov, akrobatov, teda každého, kto nás presvedčí o svojom vystúpení, že bude prínosom pre návštevníkov i pre festival. Záverečná hodinka je pripravená na ,,džemovačku“ hudobníkov z kempu. Registrácie na vystúpenie môžete zasielať na busking@mexexe.sk do 31. júla 2018. Nie je žánrové obmedzenie.

Hlavnými headlinermi festivalu budú Jana KIRSCHNER, THE PARANOID, BIJOUTERRIER, Juraj KUPEC či český SENDWITCH. Jedným z vrcholných vystúpení bude jednoznačne vystúpenie rumunských hardcoreistov DIRTY SHIRT, ktorí prídu so špeciálnym koncertným programom, v ktorom so sebou prinesú členov Transylwanian FolkCore Orchestra a prvýkrát mimo rumunského územia odpália veľkú folklórno-metalovú šou. Pripravená je ďalšia tridsiatka skvelých kapiel na oboch pódiách, stret food ulička, motozóna i kemp pre návštevníkov. Zloženie účinkujúcich týmto dáva festivalu novú tvár a odlišuje ho od ostatných slovenských festivalov, kde toľko priestoru nové kapely nedostávajú. Máš už lístok? O necelý mesiac štartujeme!

Horehronské Mecheche otvára druhé pódium pre všetky nádejné talenty

Kompletný program festivalu 


Použité zdroje:
Roland Koncz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *