Horehronské Mecheche bude s novým headlinerom už tento víkend

Nový slovenský festival Horehronské Mecheche ohlasuje zmenu na poste jedného z headlinerov. Miesto avizovanej Jany Kirschner vystúpi čoraz populárnejší PETER BIČ PROJECT. Ten zabodoval u poslucháčov doma, ale aj v zahraničí hitom Hey Now. Doterajšia tvorba Peter Bič Project bola v angličtine a nerozoznateľná od špičkovej svetovej produkcie. Poslucháči rádií často ani len netušili, že ide o slovenskú kapelu. Možno práve preto sa rozhodli viac sa priblížiť slovenskému poslucháčovi. Posledné dva single sú v slovenčine a sú veľmi úspešné. Ich vystúpenie bude jedným z vrcholov festivalu.

 

Horehronské Mecheche sa uskutoční 17. a 18. augusta v nádhernom prostredí prírodného amfiteátra v Heľpe. Okrem krás prírody bude výnimočné aj svojím zameraním a neokukaným obsadením účinkujúcich. Predstavia sa predovšetkým kapely s vlastnou tvorbou, ktoré už dosiahli svoje prvé  úspechy a majú potenciál rásť. Návštevníci festivalu, samozrejme, uvidia aj známe tváre ako THE PARANOID, BIJOUTERRIER, SENDWITCH z Česka či JURAJA KUPCA. Vrcholom sobotňajšieho večera bude vystúpenie rumunských folkmetalových DIRTY SHIRT, ktorí prídu v sprievode TransylvanianFolkCore Orchestra.

 

Organizátor festivalu – Slovenské hudobné fórum, o.z. – je už hudobnej aj rockovej verejnosti známy predovšetkým organizáciou celoslovenskej súťaže hudobných skupín Rocková Maturita. Do súťaže sa prihlásilo takmer 100 kapiel a z projektu vzišlo niekoľko veľmi nádejných interpretov. V roku 2016 pod hlavičkou Rockovej Maturity pilotne organizoval vlastný kemp s pódiom na Terchovskom Budzogáni. Stále sa však hľadal priestor, kde by sa dala začať úplne nová tradícia kemp & fest podujatí určených predovšetkým mladým hudobníkom a ich priaznivcom.  

 

Pre návštevníkov festivalu je pripravený zaujímavý sprievodný program, športové aktivity a výborné jedlo. O kulinársky zážitok sa postarajú Šuhajíci pri panvici. Hudobníci sa môžu tešiť na workshopy  a Talent &BuskingStage. Súčasťou festivalu je aj Motozóna a kemp. Kemp bude návštevníkom sprístupnený už vo štvrtok poobede. Na festivale uvidíte aj Asenth, Fishface, BulletHoles, The Gang, Detox of a pony, Mofokiller, Inside, Castaway, Vadim Polke Blavy a ďalších.

Horehronské Mecheche bude s novým headlinerom už tento víkend

Kompletný program Horehronského Mecheche – pre plné zobrazenie klikni na obrázok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *