Hoof Krikov spievajú o žilinskom nočnom živote

Kapela HOOF KRIKOV najnovšiu nahrávku venovala nočnému životu v Žiline. Singel má názov Žilina pije a je inšpirovaný názvom miestneho festivalu Žilina žije. Videoklip zachytáva ulice mesta a niektoré nočné podniky.

 

Viac o singli hovorí spevák Ondrej: „O Žiline nepoznáme žiadnu skladbu, tak sme sa rozhodli pre rodné mesto jednu zložiť. Spievame o miestnych krčmách a o tom, ako sa dnes ľudia zabávajú: V piatok vyrazia do mesta, pijú, rozprávajú sa a niektorí sa úplne zresetujú. Podobné je to asi aj v iných mestách. My tento životný štýl neoslavujeme ani nezatracujeme. Jednoducho to iba popisujeme a dokumentujeme život okolo nás. Oproti minulosti je zmena v tom, že nevydávame viac skladieb naraz, ale svoju tvorivú energiu sme investovali do singlov, ktoré by mali byť o to zaujímavejšie a prepracovanejšie. Dúfame, že naša novinka poteší nielen Žilinčanov.“

 

Skupina Hoof Krikov po debutovom konceptuálnom albume Poď si po mňa (2016) zmenila obsadenie na poste bubeníka a basgitaristu. Ide o prvú nahrávku v novej zostave. Kapela je známa aj svojím čiernobielym imidžom a účinkovaním v Demovnici rádia FM. V súčasnosti sa žánrovo vymedzuje ako alternatívny rock.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *