Holotropic a ďalšie tri kapely prebudia Zvolen

Ako-tak ožívajúca klubová scéna ponúkne metalovým fanúšikom možnosť zažiť živú hudbu aj vo Zvolene. V sobotu 25. júla sa v tamojšom klube Wake Up (https://www.wakeupclub.sk/) objaví štvorica rôznorodých kapiel. ACETON z Ružomberka prinesú crossover/thrash/punk. Revúcki BLOODY REDEMPTION ukážu, ako sa hrá valivý old school death metal. Zo Šurian prídu CIRCULAR SAW so svojou kombináciou thrashu a blacku, podľa vlastných slov smerujúcich k death metalu. Progresívnejšiu tvár extrémneho metalu zase ukážu HOLOTROPIC z Bratislavy.

Aceton

Kapela z Ružomberka hrajúca Thrash / Crossover / Punk. Vznikla na jar roku 2018, na popole RATIMOR-u, ktorý sa rozpadol, keď ich opustil člen Jozef, po ktorom nastalo pre kapelu obdobie temna. V tom bubeníček pri šiestej fľaši piva dostal nápad a kontaktoval Mareka, s ktorým kedysi hrával, Marek kývol na spoluprácu a odvtedy to spolu ťahajú. Každý z kapely počúva iný štýl hudby – mix punku, thrashu, heavy metalu a sem-tam aj nejaký crust / grind. Na jeseň 2019 pribrali ďalšieho, štvrtého člena, doprovodnú giraru – Daniela. A na začiatku roku 2020 rady kapely rozšíril starý harcovník Janek, basák legendárneho zoskupenia SWRAB a BLOODCUT.

Bloody Redemption

Valivý old school death metal v podaní tejto štvorice pôsobí zničujúco ako vlna atómovej bomby. Tu vám rúška nepomôžu. Vezmite si brnenia a skafandre!

Circular Saw

Kapela Circular Saw vznikla v roku 2014 v Šuranoch. Aktívne však začala koncertovať až v druhej polovici roka 2015, a to výhradne s vlastnou tvorbou, ktorá sa motala niekde medzi thrash a black metalom. V roku 2016 kapelu opústil gitarista Červík a nahradil ho Marek. V tejto zostave kapela vydala začiatkom roka 2017 svoje prvé EP a ďalej tvorila a koncertovala. Na koncertoch po Slovensku, ale aj Česku, Poľsku a Maďarsku predskakovali kapelám ako TORR, ROOT, KRYPTOR, IMPALERS či legendárnym poľským ACID DRINKERS. V roku 2019 po vzájomnej dohode kapelu opústil spevák a bubeník. Za mikrofón sa postavil doterajší gitarista Koza a za bicie sadla nová, najmladšia krv Erik. S personálnymi zmenami prišla aj zmena žánru, ktorý sa uberá do death metalových vôd. V tejto zostave kapela začala koncertovať v januári 2020.

Holotropic

Holotropic z Bratislavy spájajú vo svojej hudbe viaceré formy metalu i nemetalové vplyvy do jedného celku, ktorý by sa najlepšie zmestil pod škatuľku progressive extreme metal. Hrajú rýchlo i pomaly, extrémne i jemne a radi si po inšpiráciu zájdu k orientálne znejúcim melódiám. Na konte majú jeden dlhohrajúci album „Permeate“, no ich set bude obsahovať aj nové, doteraz oficiálne nevydané skladby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *