HIM síce skončili, ale Ville Valo ešte nie

Určite si ešte spomeniete na smutné správy z minulého roka, ktoré prišli z tábora Fínov HIM o tom, že ako kapela končia. Ale keď odohrali posledný koncert v Helsinkách, nebol to záver kariéry pre ich lídra VILLE VALA. Ten sa hudby rozhodne nevzdáva a pokračuje ďalej po svojom.

 

Hoci už Ville Valov hlas nikdy nebudeme počuť na žiadnej novinke s HIM, jedine tak zo starých nahrávok, nebudeme mať šancu na neho zabudnúť. Sexi hĺbky Ville totiž prenesie do nového projektu Ville Valo & Agents, s ktorým 21. septembra vydáva prvú skladbu.

 

HIM brázdili pódiá krásnych dvadsaťšesť rokov, kým prišiel záver s rozlúčkovým turné Bang & Whimper. Koniec kariéry si odvôvodnili tým, že už nemajú dostatok nadšenia na písanie nového materiálu. Nikto z nich sa ale nezmienil o finálnom zatvorením dverí sveta hudby. A keďže pre väčšinu interpretov je hudba nielen práca, ale život ako taký, nie je žiadnym prekvapením zo strany Ville Vala, keď sa jej nevzdal úplne. Ukončenie činnosti HIM automaticky neznamenalo, že by nemohli prísť nové projekty s členmi rozpadnutej obľúbenej kapely na palube. Tak prišlo k spojeniu síl fínskej skupiny Agents s tými Villeho, ktoré už niekedy začiatkom budúceho roka prinesie aj ovocie v podobe albumu.

 

A ako toto spojenie vzniklo? Jeho príbeh sa podľa gitaristu Agents Esu Pulliainena začal písať už pred rokmi. ,,Príbeh začal pred tromi rokmi, keď som našiel trojskladbové demo pásky, ktoré mi boli poslané. Ako prvú vec som urobil, že som sa skontaktoval s Villem, pretože zbožňuje Baddinga. Nemôžem byť šťastnejší z toho, že nakoniec do toho ide a že, hoci s tridsaťročným oneskorením, nahráme tieto pesničky, vďaka čomu cítim, že sľub sa naplnil.“

 

Možno sa pýtate, aký sľub a kto je Badding. Rauli „Badding“ Somerjoki bol pôvodným spevákom Agents a kapela sa na jeho pamiatku spojila s Villem v projekte Ville Valo & Agents, aby spoločne nahrali doposiaľ nezverejnené skladby, ktoré im ešte zostali po Baddingovi, pričom podľa všetkého mu kedysi sľúbili, že ich nahrajú. Hudobník im teda je inšpiráciou a ako umocnenie celého gesta sa stal fakt oznámenia vydania albumu presne v deň, kedy by bol Somerjoki oslávil sedemdesiate prvé narodeniny.


Použité zdroje:
Foto: blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *