Helloween spríjemňujú čakanie na nový album reedíciou

Priaznivci powermetalovej legendy HELLOWEEN by mali zbystriť pozornosť. 19. apríla totiž pod krídlami gigantu Nuclear Blast vychádzajú reedície ich dvoch výrazných albumov Keeper Of The Seven Keys – The Legacy (2005) a Gambling With The Devil (2007).

 

Tretiu časť Keeperov sprevádzali v čase vydania nemalé kontroverzie. Niet divu, siahať na tak posvätné artefakty metalovej hudby, akými sú Keeper Of The Seven Keys pt. I a pt. II si vyžaduje veľkú dávku odvahy, lenže presne tú v tej chvíli Helloween mali. Reči o tom, že kapela už prestala byť relevantná a len sa snaží vytrieskať maximum zo zašlej slávy, sa ukázali ako jalové.

 

Veľkolepý a v istom zmysle vizionársky album bol napokon vypustený do sveta ako dvoj-CD a napriek tomu, že ho vydalo relatívne veľké vydavateľstvo, dnes ho už vôbec nie je také ľahké zohnať. Reedícia vychádza na dvoch mramorových alebo prehľadných vinyloch a na dvoj-CD s dvomi bonusmi.

 

To jeho nástupca Gambling With The Devil s polarizáciou fanúšikov problém nemal. Album je dodnes považovaný za jeden z vrcholov kariéry „tekvíc“ a je škoda, že na koncertoch je opomínaný. Hity ako As Long As I Fall alebo Paint A New World, čo sú zároveň aj single tejto nahrávky, nestrácajú nič zo svojej sily ani dvanásť rokov od svojho vzniku a obdobné je to aj s ďalšími skladbami. Na novej verzii sa budú nachádzať aj štyri bonusové skladby pôvodne dostupné len na rôznych limitovaných edíciách, no nikdy nie pokope. Vinyloví nadšenci sa môžu tešiť na červeno-oranžové a priehľadné verzie. K dispozícii bude taktiež aj CD verzia v klasickom jewel boxe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *