Helloween čoskoro v Banskej Bystrici!

Stále populárna nemecká heavymetalová legenda Helloween, ktorá funguje viac ako 30 rokov, vydala koncom mája nový album My God-Given Right. O pár dní, 21. augusta, ho odprezentuje aj slovenským fanúšikom.

Koncert v Banskej Bystrici bude parádnou akciou – headlineri z Nemecka prinesú so sebou aj ďalšie hviezdy – Kreator, Refuge (Rage), Edgyu, Andre Matos, Sonata Arctica, Eluveitie a Victorius. Slovenskú scénu zastúpia Anstratus, Lunatic Gods, Renaissense, Brainscan, Ravenclaw, Signum Regis, Within Silence a Lateral Presence. Interpreti sa v meste pod Urpínom predstavia v rámci dvojdňového festivalu More Than Fest.

Nový album kapely Helloween, na ktorom kapela nepripustila žiadne štýlové úlety, sa stal 15-tym štúdiovým albumom tejto legendy a to v roku, kedy oslavuje 30 rokov od vydania svojho debutového a kultového albumu Walls Of Jericho (1985).

Helloween sa na svetové turné k novému albumu vydá až koncom roka tohto roka, no toto leto si vybrali niekoľko festivalov, na ktorých zahrajú nové skladby. Okrem toho sa tešme na trochu premiešaný výber ich nestrarnúcich hitov zo starého obdobia.

Najväčšie hity ako I Want Out, Future World, Dr. Stein alebo Eagle Fly Free sú umne namiešané bombami ako Where the Rain Grows, If I Could Fly alebo Power a dôjde aj na fantastické medley (mix častí skladieb) Halloween / Sole Survivor / I Can / Are You Metal? / Keeper of the Seven Keys…

Skupina s toľkými skvelými skladbami nemôže hrať všetky obľúbené kusy, ale na bystrickom koncerte si ich užijete naozaj dosť. Preto, ako sa pýtajú Helloween svojich fanúšikov – Are You Metal???

Zaujímavosťou koncertu v Banskej Bystrici bude aj to, že kapela Refuge tam bude natáčať DVD záznam. Ak chcete byť zvečnený na hudobno-obrazovom materiáli týchto velikánov, rozhodne prídite 21.8. do amfiteátru v BB!

Helloween čoskoro v Banskej Bystrici!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *