Hed PE prídu vzdelávať Slovákov v nu-metalovej hudbe

Do Bratislavy prichádza legenda nu-metalovej hudby z Kalifornie. HED PE vystúpia 18. júla v klube Kulturák na oficiálnej afterpárty festivalu Fajtfest, ktorý sa uskutoční pár dní pred týmto koncertom.

 

Americká kapela Hed PE je na scéne už 24 rokov a právom sa môže nazývať legendou. Preslávili sa najmä vďaka skvelej a vyváženej zmesi hip-hopu, punku, heavy metalu či dokonca reggae. V roku 1994 ju založil vokalista Jared Gomes, ktorý je známy aj pod prezývkou M.C.U.D, a gitarista Wes Geer. Nazvali sa Hed (Higher Education) a neskôr pridali k názvu aj skratku PE (Planet Earth). V roku 1997 nahrali svoj prvý rovnomenný album, ktorý zožal úspech vďaka agresivite, ktorá sršala z ich hudby. Bolo to presne tým, po čom vtedajšia scéna túžila.

 

V roku 2000 nasledoval úspešný album Broke so singlami ako Bartender či Killing Time a v roku 2003 album Blackout, ktorý sa umiestnil na 33. priečke v Billboard 200. Nasledovalo niekoľko ďalších albumov a spolupráca so Suburban Noize Records, ktorá trvala do roku 2010. Hed PE sa následne upísali vydavateľstvu Pavement Music, pod ktorými nahrali albumy EvolutionForever!.

 

Všetky hity, ale aj novšie songy Hed PE predstavia v Bratislave v zostave M.C.U.D. (spevy, melodica), Major Trauma (bicie), Kid Bass (basa) a D.J. Blackard (gitara). Ako predkapela sa predstaví domáca formácia VERDIKT ZNIE z Bratislavy hrajúca mix grungeu a alternatívneho rocku. Po koncerte bude aj afterpárty, kde DJ Miyia zahrá len tie najlepšie nu-metalové songy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *