Hed Pe odohrali na Fajtfeste 2018 aj na afterpárty v Bratislave

A je po desiatom ročníku Fajtfestu, ktorý sa uskutočňuje pod Fajtovým Kopcom u našich západných susedov. Festival sa 18. júla dočkal aj afterparty v bratislavskom klube Kulturák, na ktorej vystúpil jeden z headlinerov festivalu, legenda nu metalu HED PE.

 

Predskokanom ich vystúpenia boli VERDIKT ZNIE, bratislavská alternatívna rocková kapela známa svojou živelnou šou. Po nich sa to pod pódiom husto zaľudnilo. Však v klube sa nachádzalo skoro 200 ľudí. Počas čakania, kým ste boli otočení k pódiu, vás zrazu niekto poklepe po pleci a vy zistíte, že kapela sa pýta na pódium. Set odpálili peckou Killing Time, no a po nej nasledovali Waste a Blackout. Kotol bol riadne divoký a poniektorí fanúšikovia zostali dosť v šoku, keď sa na nich natlačila masa ľudí.

 

Po takmer každej skladbe vokalista Jared Gomes zakričal „Ďakujem!“ a potom dodal „Danke Schön!“. Po ňom najviac pozornosti pútal bubeník Major Trauma s výzorom Boba Marleyho, ktorý do bicích trieskal ako šialený, popri tom hádzal rôzne ksichty. Ešte aj basák Kid Bass vybiehal dopredu pódia skoro až k fanúšikom a riadne poskakoval na pódiu. Akurát gitarista D. J. Blackard, ktorý vyzeral ako Jay z filmu Jay a Mlčanlivý Bob, tam bol výrazný skôr ako Mlčanlivý Bob. Občas si síce pospevoval skladby, ale inak bol najmenej výrazným členom.

 

Potom nasledovala tá časť ich tvorby, ktorú tvorili hlavne reggae a rapové skladby miestami prechádzajúce až do punku. Ale priznám sa, že táto časť koncertu ma úplne zabila. Samozrejme, je to vec vkusu každého, no toto bolo mimo mojej šálky kávy. Do toho hral vokalista na niečo, čo vyzeralo ako detský klavírik, z ktorého bola vyvedená hadička, do ktorej dúchal. V druhej polovici setu sa, našťastie, vrátili k poriadnemu numetalovému masakru skladbami, ktorým nechýbala rýchlosť, striedanie rapu, spevu a sceamov. Sem patrili skladby zo staršej tvorby ako Waiting To Die, Renegade a Bartender. Na záver vyhlásili, že kto si u nich kúpi tričko, dostane kúsky pizze grátis: „Vy si kúpite náš merch a my vás nakŕmime.“

 

Po dvoch prídavkoch, ktoré mali byť zakaždým poslednými, sa pobrali do svojho predajného miesta merchu, kde sa ešte dlho venovali fanúšikom. Počas koncertu kapela požiadala, aby ľudia pod pódiom nefajčili. Ak si myslíte, že všetci poslúchli, žiaľ, nie. Tým jednotlivcom by som rád odkázal, že to, čo robia, nie je žiadna frajerina, ale úbohosť. A pokiaľ im ten zdanlivý pocit uspokojenia stojí za to, že znepríjemňujú život ostatným a hlavne kapele, tak by sa mali nad sebou riadne zamyslieť.

Ani nie pol hodinu po skončení sa začala afterpárty tejto afterpárty, ktorej sa ujala D.J. Miya. Poznať ju môžete ako gitaristku z kapiel In Sane a Distax. Tí, čo zostali alebo naopak pribudli, si mohli zatancovať až do pol jednej na skladby od Korn, Cypress Hill, Guano Apes, Slipknot a, samozrejme, nemohli chýbať Deftones.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *