Headlinerom metalového dňa na Kongenfeste budú Obscure Sphinx

Prvý augustový víkend patrí na Borovej Sihoti neďaleko Liptovského Hrádku miestnemu festivalu s názvom Kongenfest. Tento rok sa uskutoční v poradí už šiesty ročník, a to od piatku 5. augusta do nedele 7. augusta. Program podujatia je rozdelený na dve pódiá. Stage s názvom Kongen stage patrí v piatok metalovej a v sobotu rockovej hudbe. Druhý s názvom Loud Frequency stage je zameraný na žánre tanečnej, rapovej a inožánrovej hudby.

 

Piatkový program na Kongen stage začína o 17. hodine a predstaví sa nám domáca kapela FIERY WALZ. Minulý rok na jeseň sme ich mali možnosť sledovať ako support Wastage na ich koncerte v Liptovskom Mikuláši. Momentálne sa chystajú vydať nové nahrávky. O osemnástej hodine sa k slovu dostanú talentovaní chalani z MORNY, slová o ich talente potvrdzuje aj ich víťazstvo na Radio_Head Awards s albumom Nuisance, ktorým sa posunuli hudobne do nových rozmerov. Kvalitou a hudobným prejavom sú prirovnávaní k Opethu.

 

O 19:15 budú na rade Popradčania ASTAROT s bubeníkom a skvelým zvukárom Maťom Barlom. Ich koncert na popradskej Lobotomii bol riadny masaker, veríme, že ho zopakujú aj tu. FEEL A CURSE dostali výborný herný čas, a tak sa so zapadajúcim slnkom postavia na stage o 20:15. Táto kapela len nedávno pokrstila svoj album Shadows In Mind. Teraz ich konečne budeme vidieť aj na veľkej akcii. Na ich krste im na dvoch skladbách hosťoval Narakh z Darktimes, čo bol skvelý ťah a možno by stálo za úvahu zopakovať to aj na festivale.

 

Poslednou kapelou pred headlinerom, tak isto ako na Rejouvenation tour, kde vystúpili pred Dordeduh Bratislavčania RAVENARIUM, tak tentokrát vystúpia pred OBSCURE SPHINX o 21:20. Napriek niekoľkoročnej odmlke je vidno, že nestratili nič na kvalite a je po nich stále dopyt.

 

Príchodu OBSCURE SPHINX na pódium sa dočkáme o 22:30. Ich posledný koncert v Bratislave, napriek stiesneným podmienkam vo Fuge, bol neskutočný zážitok plný bolesti a emócii a každý si z neho niečo odniesol domov. Na záver večera tesne pred polnocou zavŕšia koncertnú časť temní 0N0, z Bratislavy.

 

Na druhý deň dostanú priestor kapely ľahších rockových žánrov, hlavným ťahúňom večera bude bratislavská PARA, ale na svoje si určite prídu aj miestne kapely hlavne BARBAROSSA, ktorí sa tešia na Liptove veľkej obľube, či ČAK NOJS, TRIX. Okrem nich tu zahrajú ešte TLUSTÉ BALETKY, CAPTAIN SLICE aj PEACOCK BALL. Ako afterparty sú prizvaní HAF AND BEYOUZ.

Headlinerom metalového dňa na Kongenfeste budú Obscure Sphinx

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *