Hávaria tourbusu kapely Dillinger Escape Plan si vyžiadala trinásť zranených

Trinásť ľudí sa zranilo a všetci členovia kapely DILLINGER ESCAPE PLAN skončili v nemocnici na pozorovaní. To je bilancia dopravnej nehody, pri ktorej kamión nabúral do tourbusu spomínanej kapely. Tourbus bol v čase nehody odstavený na krajnici, ale jeho časť zasahovala do cesty a kamión do neho narazil. Členovia kapely vraj nie sú vážne zranení. Najvážnejšie zranenia má práve vodič kamiónu. Celá táto udalosť sa odohrala u našich severných susedov, keďže Dillinger Escape Plan mali v sobotu v rámci svojho rozlúčkového turné k poslednému albumu Dissocation vystúpiť v poľskom Krakowe. Tento koncert sa kvôli hospitalizácií členov kapely zrušil. Kapela na svojich stránkach už medzičasom zverejnila príspevok, v ktorom informuje fanúšikov o nehode:

Hávaria tourbusu kapely Dillinger Escape Plan si vyžiadala trinásť zranených
Hávaria tourbusu kapely Dillinger Escape Plan si vyžiadala trinásť zranených

„Už určite mnohí z vás počuli, čo sa stalo, ale chceme sa s vami spojiť priamo. Nechceme iba potvrdiť, že nikto z nás nie je v kritickom stave, ale chceme hlavne vyjadriť vďačnosť fanúšikom, ktorí nás videli alebo sa nás chystali vidieť na tomto turné, štábu, ktorý bol taktiež zasiahnutý nehodou a ľuďom, vďaka ktorým všetko šlo tak hladko, teda rôznym promotérom, miestnemu personálu, agentúre Live Nation Poland, ktorá nám bola posledných 38 hodín nesmierne nápomocná, všetkým policajtom, lekárom, záchranárom, ktorí sa objavili na scéne, pracovníkom nemocnice, priateľom a členom rodiny, ktorí sa k nám od včerajšieho rána už stihli dostať.

 

Boli sme uprostred najlepšieho koncertovania, aké sme kedy predviedli a najlepších chvíľ na pódiu i mimo neho, aké sme kedy zažili.

 

Boli sme vytrhnutí zo spánku o 8:25 ráno do niečoho, čo stále pripomína nočnú moru. Disharmónia ohýbajúceho sa kovu, rozbíjajúcich sa vecí, kričiacich ľudí a čohosi, čo pripomínalo zasiahnutie strelou. Bez toho, aby sme zachádzali do detailov, nie každý z nás je už vonku z nemocnice a niektorí z nás sú zranení horšie ako ostatní.

 

Otázky ako: prečo sa to stalo, prečo sme nažive a niekto iný nie je, prečo sú ľudia z oblasti požiaru v Bay Area mŕtvi, prečo tu vlastne niekto je alebo nie je. Čo, do pekla, je toto všetko? Pamätajte si, aký cenný je život. Máme šťastie, že sme nažive. Že ešte máme nejaký čas.

 

Tak či tak, ďakujeme vám všetkým za vašu starosť. Naozaj sme sa cítili skvele a bolo super všetkých vás mať, mať skupinu ľudí takého obrovského kalibru. Bolo nám cťou hrať tieto koncerty, ale, nanešťastie, musíme teraz všetky ostatné zrušiť. Preložíme každý z nich, ktorý sa bude dať a budeme vás informovať hneď, ako budeme môcť. – Greg, Ben, Liam, Billy, Kevin“

Dúfame, že členovia kapely aj všetci ostatní účastníci nehody sa rýchlo zotavia po fyzickej aj psychickej stránke a že sa kapele podarí preložiť a odohrať čo najviac z koncertov, ktoré mali ešte naplánované a ktorými sa chcú rozlúčiť po dvadsaťročnej kariére so svojimi fanúšikmi. Plánovaný koncert v Prahe bol zrušený tiež. Organizátori pracujú na dohodnutí náhradného termínu.

Hávaria tourbusu kapely Dillinger Escape Plan si vyžiadala trinásť zranených

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *