Hattrick Dona Aireyho v Blue Note

Neviem, či si viac obľúbil Slovensko a Blue Note DON AIREY, alebo agentúra Double Head Productions a klub Blue Note Dona Aireyho. Už tretí marec po sebe zavíta tento klávesový virtuóz do Nového Mesta nad Váhom. Stane sa tak 10. 3. 2016. Ukážte mi hudobníka svetového formátu, ktorý sa tak často vracia na Slovensko, dokonca na to isté miesto!

  

Obe doterajšie návštevy Dona Aireyho v Blue Note boli nielen úžasnou ukážkou jeho umenia, ale aj umenia a inštrumentálnych zručností sprievodnej kapely. Teraz však vyvstáva otázka, s kým Don do Nového Mesta napokon dorazí. Prvou neznámou je post gitaristu. Počas premiérového koncertu zoskupenia okolo Dona Aireyho hral na gitaru Rob Harris (Jamiroquai), o rok neskôr ešte viac ohúril návštevníkov svojou hrou Simon McBride (Sweet Sawage). Hlavne jeho sólo v piesni Garyho Moora Still Got The Blues bolo ako z inej galaxie. Zrodil sa nový Gary! Druhým neistým miestom v kapele by však mohol byť spevák. Snáď sa moje obavy nenaplnia a doterajší hlas Donových vystúpení príde tiež. Carl Sentance (Krokus, Persian Risk), ktorý spieva aj na poslednom Donovom albume Keyed Up, totiž získal prestížne miesto po Danovi McCaffertym v skupine NAZARETH (v nej po necelom roku pôsobenia na tomto poste nahradil Lintona Osborneho).

  

Okrem spomínaných gitaristov a speváka zvyčajne s Donom cestujú aj hráč na bicie Darin Mooney (Gary Moore, Primal Scream) a na basgitare Laurence Cottle (Black Sabbath, Gary Moore, Eric Clapton, Seal…).  

  

Ako som písal v reporte po minuloročnom koncerte, že ak sa Don vráti, určite v Blue Note nebudem chýbať, tak sa stane. Určite takých ľudí bude viac, a preto odporúčam neodkladať kúpu vstupeniek na poslednú chvíľu. Ešte ich zoženiete cez Ticketportal. Po zakúpení nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.

Hattrick Dona Aireyho v Blue Note

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *