Hatebreed, The Black Dahlia Murder – Randal, 3.7.2014

Vo štvrtok sa Randal Club v Bratislave krátko po ôsmej hodine večer začal otriasať hardcorom. Popredná americká kapela Hatebreed si na pomoc zavolala formáciu The Black Dahlia Murder, a hoci je päť rokov dlhá doba, odkedy Hatebreed naposledy vystúpili na Slovensku, pričom by ste možno očakávali príval ľudí, fanúšikovia si to zrejme nemysleli. Aj napriek pomerne malej kapacite, Randal klub ani v najmenšom nepraskal vo švíkoch, práve naopak.

Ako prví na pódium vyšli melodickí deathmetalisti The Black Dahlia Murder, ktorí nám síce ponúkli širokú škálu ich songov, od prvých demonahrávok až po piesne z ich posledného albumu Everblack, no poloprázdny klub nahováral, že niečo málo nebude v poriadku. Je možné, že to bol štýl ich hudby, ktorý fanúšikov Hatebreed nechytil, možno že sa niektorí nechceli unaviť a spotiť ešte pred hlavnou kapelou a možno aj fakt, že väčšina bola sklamaná z fámy, ktorá sa rozniesla týždne pred koncertom.

Na mieste The Black Dahlia Murder mala vystúpiť austrálska metalcorová skupina Parkway Drive, alebo sa aspoň o tom šuškalo. Sklamanie z neúčasti týchto Austrálčanov bolo zreteľné. The Black Dahlia Murder ale navodila aspoň počiatočnú atmosféru pre tých, ktorí boli a aj budú fanúšikmi tejto americkej formácie a pár nadšencov dokonca vyliezlo na pódium, kým ich nespacifikovala ochranka. Bola to však skupina Hatebreed, na ktorú všetci čakali.

A len čo sa stlmili svetlá a na pódium vyšiel bubeník Matt Byrne, medzi davom to začalo už skutočne vrieť. Jamey Jasta rozprúdil fanúšikov hneď úvodnou skladnou To the Threshold z ich štvrtého štúdiového albumu Supermacy. Nechýbali ani známe skladby ako I Will Be Heard či novinky z ich posledného albumu The Divinity of Purpose. Atmosféra skutočne naberala na obrátkach a neprešlo ani pár úvodných minút koncertu, aby sa v stiesnenom priestore Randal klubu takmer nedalo dýchať. Je síce pravda, že kapacita sa nenaplnila úplne ani pri vystúpení Hatebreed, no circle pit, či pár ľudí, ktorí sa pokúšali o crowd surfing, aj keď dopadli zo zábran iba na holú zem, boli dôkazmi kvalitnej atmosféry.

Celý štvrtkový večer sa dá zhodnotiť pozitívne, aj keď niektorí fanúšikovia vychádzali z klubu konečne na čerstvý vzduch mierne sklamaní. Vraj Hatebreed neboli takí úžasní, ako pred pár rokmi, no zároveň to nebola žiadna katastrofa a koncert si užili. Chýbali im síce Parkway DriveThe Black Dahlia Murder nebola ich šálka kávy, no to nič nemení na tom, že skvelý pocit a zážitok zostal. Veď napokon, skalopevní fanúšikovia si užijú koncert aj napriek prípadným nedostatkom. Hudba bola hlučná, silná a rozprúdila atmosféru. A tak sa môžeme tešiť, kedy Hatebreed do našich končín zavítajú opäť. A snáď tentokrát naplnia úplne celý Randal klub do posledného miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *