GYGY je Nelhostejná

Speváčku GYGY ste mohli zaregistrovať na poslednom turné Horkýže Slíže po Českej republike, prípadne z účinkovania v inej kapele, než sa rozhodla dať na svoju vlastnú dráhu. A oplatilo sa.

Kapela sa okrem GYGY skladá z troch členov, ktorí už predtým k hudbe privoňali. Gitary a vokálu sa chopil Juraj Junior Kankula, basy a vokálu Vlado Žuchovský a na bicie hrá Tuky.
Debutový pestrofarebný album sa mohol dostať do rúk prvým fanúšikom v marci tohto roka, no na pultoch a v e-shopoch sa objavuje až teraz. Obsahuje 10 pesničiek, ktoré sa nahrávali v HS RECORDS pod taktovkou producenta Sancheza a J.C. Vandela.

Ako prvá z albumu ‘Časy se mění‘ bola zverejnená pieseň Nelhostejná, na ktorú vznikol aj videoklip. Ten sa nedávno natáčal v Nitre a o jeho produkovanie sa postaral tím agentúry Fullframe Entertainment.

Nový klip sa na svet dostal iba pred pár dňami, no počet prezretí na YouTube už stihol presiahnuť 2000. Odohráva sa v ňom príbeh samotnej GYGY od jej narodenia až po aktuálny vek. V pozadí celého speváčkinho života vidno akéhosi diabla, ktorý sa snaží si ju upísať. Ona však neľahostajne, silno a nepredajne odoláva všetkým jeho návnadám a drží sa svojich zásad. Ide proti prúdu, aj keď sa život často vie s človekom hnusne hrať.

„Konečne prišiel deň D a točil sa náš prvý klip Nelhostejná! Po zoznámení s Fullframe musím povedať, že tak sympatickú bandu som ani nečakala. Trošku mi spadol kameň zo srdca, úplní profíci. A keď máte okolo seba fajn ľudí s dobrou náladou, tak všetko ide samo,“ opisuje speváčka svoje pocity po premiére klipu.

„Obrovský zážitok mám z toho, keď som spievala v mestskom parku na „plné gule“ a okoloidúci nechápali, dokonca to zaujímalo aj políciu! Potom sme sa presunuli do klubu, kde ma čakal ďalší šok v podobe vety: ‘Vezmeš si na seba zvieraciu kazajku.‘ Nalíčili ma tak, ako by som plakala 14 dní v kuse a môžem povedať, že keď som sa videla, bála som sa aj samej seba. Vyzeralo to tak strašidelne!“ spomína GYGY.

„Ďalšia scéna bola chôdza ulicou, a to bolo pre mňa najťažšie – udržať neprítomný výraz, keď do vás narážajú kamaráti. Vtedy som si uvedomila, že herectvo nie je žiadna sranda, ale je to pekná fuška. Skončila som s pár modrinami, ale rozhodne to stálo za to. Bol to pre mňa zážitok na nezaplatenie. Ten klip sa podaril, som z neho nadšená a už sa teším na ďalšiu spoluprácu!“ dodáva speváčka.

GYGY je Nelhostejná

Kapele sa táto činnosť akosi zapáčila, len pár dní po dokončení klipu Nelhostejná sa pustili do výroby ďalšieho, konkrétne k pesničke Tajemství, a už v auguste sa chystajú urobiť tretí, pre song Dáma, ktorý je na albume ako posledný.

Informácie o GYGY nájdete na www.facebook.com/GygyCZ a www.gygy.cz. Ak vás zaujala agentúra Fullframe Entertainment a radi by ste si pozreli jej aktivity, kliknite na www.fullframe.sk alebo www.facebook.com/fullframe.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *