Gus G príde s hviezdnym sprievodom do Bratislavy

Gitarový mág GUS G príde v rámci svojho európskeho turné Fearless k aktuálnemu rovnomennému albumu pozdraviť aj svojich slovenských fanúšikov. Už o týždeň, 5. decembra, si rozloží svoje náradie v bratislavskom klube Randal.

 

Kto je Gus G? Pôvodom Grék, profesionálne žijúci za oceánom. Jeho hviezda zažiarila okrem iného v kapele Arch Enemy, od roku 2009 na pozvanie manažmentu Ozzyho Osbournea hral v jeho koncertnej skupine. Táto spolupráca trvala až do roku 2017, kedy začalo rozlúčkové Ozzyho turné. Gusovou ďalšou aktivitou je od roku 2002 skupina Firewind, ktorá nedávno taktiež vystupovala v Bratislave.

 

Samozrejme, má za sebou aj sólové aktivity, ktorých aktuálnym vrcholom je tretí sólový štúdiový album Fearless. Na ňom Gus spojil sily s basgitaristom Dennisom Wardom (Pink Cream 69, Unisonic) a bubeníkom Willom Huntom (Evanescence, Black Label Society). Metalové skladby hnané temnou basovou linkou a gitarovými riffmi či melodické inštrumentálne piesne ukazujú poslucháčom talent 38-ročného gitaristu.

 

Keďže Will sa pre zaneprázdnenosť nemohol uvoľniť na európsku časť turné, bubny si aj na slovenskom koncerte osedlá jasne žiariaca česká hviezda z kapely Dymytry Miloš Meier. Keďže sa koncert koná deň pred Mikulášom, nezabudnite si doniesť čižmy, Gus vám ich naplní parádnym metalom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *