Guilty In The Dark alebo projekt v duete

Na to, aby bola hudba výborná, niekedy netreba ani celú kapelu, ale stačia dvaja ľudia. Nemyslí sa tým nejaký duet Evy a Vaška, to je tak pre pamätníkov. Skôr ide o to, aký je kto šikovný a aj preto projekt GUILTY IN THE DARK dáva duetu úplne iný rozmer, metalový.

 

Za celou veľmi zaujímavou vecou stojí hlavne Marián Polák, ktorý na gitaru hráva už od svojich pätnástich rokov. V hraní sa zdokonalil počas povinnej vojenskej služby, ale nielen v tom na gitaru, keďže si tu zlepšil aj hru na bicie. Potom mu trvalo dvadsať rokov hrania v kapelách, kým dokázal dať dokopy album, samozrejme, za pomoci štúdiového technika Juraja Lehutu.

 

Vznik samotného projektu Guilty In The Dark sa datuje do roku 2012, kedy Marián so štúdiovým technikom zvažovali založenie kapely, keďže už mali dostatok materiálu na album. Nakoniec sa zhodli, že to zvládnu aj vo dvojici.

 

Debutový album Šialenstvo ohňov nakoniec obsahoval päť skladieb, pričom všetky boli pôvodne vytvorené za pomoci akustickej gitary a až v štúdiu sa prejavil originál zvuk, ktorý sa potom objavil aj na samotnej nahrávke.

Textovo je cieľom, aby boli skladby prepracované, zložité, ba až pompézne. Podľa Mariánovho vyjadrenia je napríklad pieseň Čas vlkolakov práve z prvého albumu z roku 2012 o premene, ale neprídete na to tak ľahko, keďže to priamo vyjadrené v texte nenájdete, pokiaľ sa nad ním nezamyslíte a nenájdete skrytý význam.

Guilty In The Dark alebo projekt v duete

Cover albumu Baphomet

Dvojica má momentálne na konte dva albumy. Zatiaľ posledný vyšiel minulý rok pod názvom Baphomet, ktorý je o niečo prepracovanejší a modernejší ako jeho predchodca. Nájdete k nemu aj dve videá, konkrétne ku skladbám Otroci pravdy a Život. Ale už aj teraz pracujú na novom materiáli.


Použité zdroje:
Foto: Guilty In The Dark

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *