Green Day v štúdiu opäť pečú niečo nové

Farebné, punkrockové, ale hlavne zelené. Také je nové oficálne lyric video od GREEN DAY k čerstvej skladbe Bang Bang, ktorá je prvým singlom z pripravovaného albumu Revolution Radio.

 

Video k Bang Bang si svet môže pozrieť od 11. augusta, na kompletnú nahrávku si ale musíme počkať až do októbra. Práce na novom albume kapela začala dva roky po vydaní trilógie ¡Uno, ¡Dos!, ¡Tré!, ktorá vyšla v roku 2012.

 

Frontman zostavy Billie Joe Armstrong sa o téme skladby Bang Bang zmienil, že je o kultúre masových strelieb, ktoré sa stávajú v Amerike a narcistických sociálnych médiách. Napísaná je z pohľadu strelca. Billie povedal: ,,Deje sa tu tento spôsob násilia, ale ešte to aj natáčajú, a tak sme všetci pod dohľadom. Podľa mňa je to poriadne zvrátené.”

 

Kritici novú pesničku prirovnávajú k začiatkom GD pri albumoch 39/Smooth, Dookie či Kerplung. Celý album by mal byť odrazom všetkého chaosu, čo sa momentálne deje v Spojených štátoch, takže zrejme hodnotenia ani nebudú ďaleko od pravdy.

 

Vydanie Revolution Radio je plánované na 7. októbra. Album bude obsahovať dvanásť skladieb a už by ste na ňom márne hľadali Jasona Whitea, ktorého počas nahrávania predchádzajúcich dosiek GD medzi seba vzali ako právoplatného člena. Nedávno sa opäť stal ,,iba” tým, ktorý bude s Armstrongom, Dirntom a Tré Coolom chodiť na turné.

 

O mixáž sa postará Andrew Scheps a o mastering Eric Boulanger. Scheps už spolupracoval napríkald s kapelami ako Red Hot Chili Peppers, AFI, Bon Jovi, Black Sabbath, Metallica a mnohými inými, preto dá rozum, že si Green Day zvolili na spoluprácu práve jeho.

 

Track list:

 1. Somewhere Now

 2. Bang Bang

 3. Revolution Radio

 4. Say Goodbye

 5. Outlaws

 6. Bouncing Off the Wall

 7. Still Breathing

 8. Youngblood

 9. Too Dumb to Die

 10. Troubled Times

 11. Forever Now

 12. Ordinary World


Použité zdroje:
Foto: greenday.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *