Green Day potvrdili koncert v Prahe

V jednej recenzii o nich pred rokmi napísali: ,,Jednoduchosť The Ramones, hravosť The Clash a epickosť Queen.“ Kapela, ktorá sformovala celú generáciu fanúšikov nového punku a dokázala spôsobiť ošiaľ na začiatku milénia. Kritici sociálnych pomerov v USA. Kritici Busha či Trumpa. Rebeli, ktorí vždy vykričia svoj názor do sveta troma akordmi a svet im to vždy príjme. Áno, je reč o americkej punkrockovej kapele GREEN DAY. Skupina na čele s Billiem Joeom Amstrongom príde na začiatku budúceho roka do Prahy.

Pozornému oku fanúšikov neuniklo, keď sa v zozname zastávok na pripravované európske turné objavila aj Praha, hneď na to však zmizla. O pár dni už bolo všetko vyriešené a na oficiálnej stránke kapely boli pridané koncerty v Prahe a Krakowe. 22. januára 2017 v Tipsport Aréne predvedú svoje známe hity z albumov American Idiot či 21. Century Breakdown, ale aj nový album Revolution Radio. Ten by sa mal dostať na trh začiatkom októbra.

Do Čiech sa vráti Green Day po siedmich rokoch. Naposledy tu vystúpili spolu s kapelou Billy Talent v roku 2010 na pražskom Výstavišti. Vtedy predviedli trojhodinovú šou so svetelnými a pyrotechnickými efektmi pred viac ako 14-tisíc divákmi. Tentokrát si na pomoc vezmú kapelu THE INTERRUPTERS. Štvorica hudobníkov hrajúca chytľavý punkrock s prvkami ska z Los Angeles vznikla v roku 2012, tvoria ju speváčka Aimee Interrupter a súrodenci Kevin, Justin a Jess Bivon. Lístky na koncert sa míňajú veľkou rýchlosťou, pokiaľ nechcete čakať na zázrak v podobe pridania Bratislavy do zoznamu zastávok, nemali by ste ich kúpu odkladať.


Použité zdroje:
greenday.com
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *