Grand Magus vystúpi po boku Amon Amarth

Nájazd severských bojovníkov AMON AMARTH je ohlásený už od mája tohto roku. Do ich vystúpenia ostáva už len cez 30 dní. Usporiadateľ nás dlho držal v napätí a nechával si informáciu pre seba, či sa 28. novembra postavia v bratislavskej Refinery Gallery na pódium sami alebo budú mať predkapelu. Po pár mesiacoch čakania sme sa dozvedeli, že prizvali do svojho drakkaru  krajanov zo svojho rodného Štokholmu GRAND MAGUS, ktorí ich budú sprevádzať po ich európskom turné a spolu s nimi vystúpia aj v Bratislave. 

 

Kapelu tvorí trojica hudobníkov JB Christofersson (gitara, hlavný vokál), Fox Skinner (basa a back vokál), ktorý sú pôvodní členovia a ťahajú to spolu od roku 1999, a najmladší prírastok bubeník Ludwig Witt, ktorý nahradil svojich predchodcov na tomto poste – zakladajúceho člena Fredrika „Trisse“ Liefvendahla a jeho nástupcu Sebastaiana „Seb“ Sippola, je zároveň v poradí tretím bubeníkom kapely.

 

Žánrovo spadajú pod heavy metal s množstvom prvkov doom, hard rocku, ale aj blues. Čo sa týka obsahu skladieb, určite nájdu spoločnú reč s Amon Amarth, keďže ich skladby, aj keď žánrovo odlišné, majú podobnú tematiku. Preto si na svoju plavbu snáď nemohli vybrať lepších spolunájazdníkov. V jednom článku s voľne preloženým názvom „Kto je väčší viking?“ vyspovedali lídrov oboch kapiel JB Christoferssona a Johana Hegga, aby zistili, kto je viac viking. Víťazne z toho vyšiel JB. 

 

Grand Magus debutovali v roku 2001 s albumom Grand Magus. Odvtedy vydali počas plodného 16-ročného obdobia existencie dokopy osem štúdiových albumov. Tak isto ako Amon Amarth sa môžu pochváliť novinkou, ktorú nám prídu predstaviť. Tou je ich posledný album Sword Songs. Album im vyšiel v máji 2016 vo vydavateľstve Nuclear Blast. Obsahuje deväť skladieb, pri ktorých si prídu na svoje všetci Vikingovia.

 

Veľakrát sa stáva, že predkapely dokážu prekvapiť viac, ako sa od neich očakáva. Teraz máte šancu na konci novembra zistiť, či sa to podarí aj Grand Magus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *