Gothoom 2019 hlási nové kapely

Nadišiel čas rozšíriť zostavu, ktorá sa o necelý rok stretne pod revišťskou zrúcaninou na festivale Gothoom o ďalšie mená. Ako prvých si na zoznam zapíšeme perverzných satanášov od susedov. Svoju špeciálnu šou k nám totiž prinesú deathblackoví Rakúšania BELPHEGOR. Helmuthova družina nám predvedie svoju overenú kombináciu diabolských nárezov a ťažkých a hutných stedných temp, ktoré nie sú o nič menej zlovestné.

 

Z rovnakého železa, no zároveň úplne iní sú ich kolegovia z HATE. Kedysi jasní zástupcovia priamočiareho poľského death metalu. Dnes už o niečo temnejší a blackovejší, striedajúci nekompromisnosť s výpravnosťou v podobe štruktúrovaných skladieb.

 

To, že si REVEL IN FLESH požičali názov z piesne z debutu od Entombed vám môže napomôcť predstaviť si, akým smerom idú vo svojej vlastnej tvorbe. Drvivý old school death metal obklopený mohutnými gitarovými stenami, no bez toho, aby zabudol na chytľavosť a melódiu.

 

Ukrajinci KZOHH prinesú mimoriadne experimentálny pohľad na black metal, ktorý je len jednou z mnohých vrstiev ich znepokojivej zvukovej koláže prepletenej nitkami metalového extrému, ambientu a až rituálne pôsobiacich momentov. Toto bude naživo určite mimoriadne vťahujúci zážitok.

 

UERBEROS vydali svoj debut Tormented By Faith minulý rok a dnes sú už súčasťou stajne našich domácich Immortal Souls Productions. Ich hudba je tým, čo už bolo spomínané, a to je čistý priamočiary death metal poľského strihu. Nepochybujeme, že naživo to bude valec ako sa patrí.

 

Belphegor, Hate, Revel In Flesh, Khozz a Uerberos na Gothoome v dátume 18. – 20. júl 2019!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *