Kapela GORGUTS, jeden zo základných pilierov technického death metalu, sa vracia do Európy a nevynechajú ani Slovensko. Svoje nové EP Pleiades Dust predstavia v klube Randal v Bratislave 12. apríla. Na ich jarnom turné im robia spoločnosť kapely DYSRHYTHMIA z USA, PSYCROPTIC z Austrálie a NERO DI MARTE z Talianska.
Gorguts sa na pódium postavili v Quebecu už v roku 1989 a stali sa zástancami kanadskej vlny technickejšieho death metalu. Pozornosť upútali už svojím debutom Considered Dead so známymi hosťami z metalového undergroundu.
S albumom Obscura prišiel skutočný prielom v ich kariére a so začiatkom tisícročia rozpad kapely. Po troch rokoch sa však na pódiá vrátili a v máji 2016 vydajú svoj najnovší počin – EP Pleiades Dust.
S americkou progresívnou metalovou kapelou Dysrhythmia, ktorí do Bratislavy prídu s nimi, zdieľajú dvoch členov. Austrálsky tech death v podaní Psycroptic si môžete pamätať z minuloročného Brutalu a tešiť sa môžete aj na progresívny death metal od Nero Di Marte.
