Giuseppe Zaupa: Nový singel Waves of Hope

Giuseppe Zaupa je taliansky gitarista, ktorý takmer 20 rokov hral s modernou progresívnou metalovou kapelou Hypnotheticall. Včera, 6. mája 2020, vydal singel „Waves of Hope“ prevzatý z nadchádzajúceho EP Waves. To bude vydané 11. mája 2020, singel je už k dispozícii na oficiálnom Youtube kanáli Giuseppe Zaupa.

Na tejto dlhej ceste hral s mnohými vynikajúcimi hudobníkmi a veľa sa od nich naučil, hudobne aj osobne. Táto skúsenosť ho viedla k rozvoju jeho vlastného hudobného štýlu a k tomu, aby sa stal lídrom a hlavným skladateľom kapely.

Toto dlhé dobrodružstvo sa skončilo vďaka jeho presťahovaniu sa do inej krajiny. Tu začal novú kariéru ako sólový hudobník. Prvým výsledkom jeho novej cesty ako sólistu je „(Re) birth“, inštrumentálne EP s tromi skladbami, v ktorom sa progresívny moderný metal a djent spájajú s gitarovým sólizmom ovplyvneným umelcami ako Andy James, Intervals a Plini.

11. mája 2020 k prvému EP pribudne ďalšie, spomínané „Waves“ – inštrumentálny konceptuálny počin so šiestimi skladbami, v ktorom hudobne prechádza rôznymi fázami prijatia veľkej zmeny života. Ukazuje tu svoju všestrannosť ako hudobník a kombinuje svoje moderné progresívne metalové korene so svojou láskou k elektronickej hudbe a akustickými baladami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *