Gitaru slávnych Chrobákov vydražili za 408 tisíc dolárov

Počas víkendu sa v newyorskom Hard Rock Cafe dražila elektrická gitara, z ktorej vyludzovali tóny John Lennon a George Harrison. Jej cena sa vyšplhala na 408 tisíc amerických dolárov.

Aukčná spoločnosť Julien’s Auctions odhadovala maximálnu cenu na 300 tisíc, no neznámy kupec prekonal očakávania, keď navrch poriadne prihodil. Aukčný dom zároveň poznamenal, že tento kúsok poskytoval zberateľom „jedinečnú príležitosť vlastniť jeden z najvzácnejších predmetov skupiny Beatles, ktorý bol kedy ponúkaný.“

Harrison spomínanú gitaru často využíval počas psychedelického obdobia kapely, konkrétne v piesni „I Am The Walrus“, Lennon na nej hral hit „Hello, Goodbye“ a obe skladby sa objavili na albume „Magical Mystery Tour“ z roku 1967.

Gitara značky VOX bola vyrobená na Lennonovo požiadanie v roku 1966 Mike Bennettom a Dickey Denney-om. Neskôr bola darovaná „Magic Alex“ Mardasovi, pracovníkovi v Apple Records a blízkemu priateľovi The Beatles.

Nástroj bol určitú dobu vystavený v írskom múzeu, krátko na to bol vydražená aukčnou sieňou Christie’s za približne sto tisíc dolárov.

John Lennon bol zastrelený šialeným fanúšikom v roku 1980 v New Yorku, George Harrison zomrel na rakovinu pľúc v Los Angeles v roku 2001.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *