Gitarová jar v Blue Note

Jar v roku 2016 v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom možno označiť za gitarovú extázu. Pripravovaný program je plný vynikajúcich hráčov na tomto hudobnom nástroji. Blue Note so svojím tradičným „spojencom“ v organizovaní a predstavovaní ozajstných svetových hviezd Double Head SK privezú v najbližších mesiacoch skutočne excelentných gitaristov.

  

Ako prvý sa už 10. 3. 2016 v spoločnosti klávesáka Deep Purple Dona Aireyho ukáže gitarová budúcnosť z ostrovov, severoírsky klenot Simon McBride (Sweet Sawage). O ňom idú chýry, že je novým Garym Mooreom. Pravdivosť tohto tvrdenia koniec koncov dokázal pred rokom, keď v Blue Note s Donom Aireym hral a Garyho sóla zvládal famózne.

 

 

Ďalším v poradí bude 2. 4. 2016 americký šoumen s taliansko-nemeckými koreňmi Michael Angelo Batio so svojou skupinou BLACK HORNETS. Tento excentrik je preslávený svojím obojručným hraním na špeciálnej dvojkrkej gitare v tvare „V“. Spolu s ním sa ako hosť predstaví jeden z najlepších slovenských gitaristov Henry Tóth, ktorý sa podobne prezentoval aj v decembri pri spoločných koncertoch s legendárnym „škorpiónom“ Ulim Jonom Rothom. 

Gitarová jar v Blue Note

O mesiac neskôr, 6. 5. 2016, si okrem uší prídu na svoje aj oči. Vtedy si budeme môcť vychutnať afroamerický živel menom Malina Moye. Ľavoruká hráčka na Fender pozbierala vo svojom krátkom živote množstvo ocenení od prestížnych hudobných magazínov nielen za svoju hru, ale aj tvorbu. 

Gitarová jar v Blue Note

Máj aj gitarovú jar uzavrie americký precízny technik Neil Zaza 27. 5. 2016. Špičkový virtuóz sa počas hrania dokáže natoľko odviazať, že často, podobne ako Malina, končí sóla na kolenách. Je známy adaptáciami J. S. Bacha a W. A. Mozarta. 

Gitarová jar v Blue Note

Vstupenky kúpite na www.ticketportal.sk alebo priamo v Blue Note. Po zakúpení cez Ticketportal nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *