Gitaristka Sophie Lloyd ohuruje svojím talentom

Rockovo-metalová gitaristka z Londýna ponúka úžasné chytľavé melódie. Jej talent a vášeň pre gitaru sú nepopierateľné.

Napriek mladému veku, Sophie má už za sebou veľa skúseností. Je talentovaná skladateľka a dokonalá muzikantka. Momentálne študuje v Londýne British and Irish Modern Music (BIMM).

Sophie pracuje na prvom EP s producentom Jasonom Wilsonom. Je veľmi populárna aj na kanáli YouTube, kde postuje originálne piesne i covery. Buduje si aktívnu základňu fanúšikov po celom svete, ktorá stále prudko rastie.

Ako uviedol anglický producent a hudobník Mike Hurst: „Ako producent nahrávok umelcov ako Cat Stevens a Manfred Mann alebo keď som mal v ranných 60tych rokoch vo svojej kapele Jimmyho Pagea a Aleberta Lee, aj teraz poznám výborných gitaristov. Jedným z nich je Sophie. Má naozaj rýchle ruky a tvrdo pracovala na tom, aby bola tam, kde je teraz.“

 

Sophie sa páčila rocková muzika už v detstve. S koreňmi v klasickej hudbe ako Iron Maiden, Black Label Society či Pantera boli pre Sophie najväčšie vplyvy, čo sa týka jej štýlu hry. Spájala tieto ťažké a technické riffy s vyjadrením a pocitmi bluesových gitaristov ako Rory Gallagher a Joe Bonamassa.
Jej doprovodné riffy sú ovplyvnené zase (neo)punkovými velikánmi ako Offspring a Misfits.

Počas štúdia v Londýne sa naučila hrať na gitare aj ďalšie žánre ako jazz, country a gospel. Týmto širokým záberom rozvíja svoj jedinečný a tvorivý potenciál hrania a skladania.

Sophie Lloyd ponúka už aj výukové programy. Za jednu hodinu si účtuje okolo 50 dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *