Ghost sa na svojom ťažení Európou zastaví aj v Prahe

Ak sa niekto za posledné roky vyprofiloval na jednu z najsledovanejších severských rockových kapiel, tak je to rozhodne švédska formácia GHOST. Kapela z Linköpingu vo Švédsku funguje od roku 2006 a na svojom konte má doposiaľ štyri radové albumy, jeden koncertný album a desiatku singlov. Ich tretí, kritikou uznávaný album Meliora a následne vydané EP Popestar vyzdvihli túto kapelu do panteonu rockových velikánov.

 

Táto kapela je ľahko rozpoznateľná vďaka svojej výstrednej prezentácii na pódiu i mimo neho. Členovia kapely nosia od začiatku obleky s kapucňami, respektíve masky na tvárach a spevák má make-up s lebkou a kostým rímsko-katolíckeho pápeža. Zaujímavé sú aj témy, ktorými sa vo svojich textoch kapela zaoberá. Hrozba posledného súdu (Opus Eponymous), antikrist a inkvizícia (Infesstimam), humanizmus a lakomstvo (Meliora), či mor, apokalypsa a temný vek (Prequelle).

 

Dlhú dobu nepoznali fanúšikovia totožnosť jednotlivých umelcov. To sa ale zmenilo v roku 2017, kedy Tobias Forge, ktorý sa od začiatku prezentuje ako Papa Emeritus či Cardinal Copia, sám seba označil za človeka stojaceho za kapelou Ghost. Ostatní členovia kapely držia svoju identitu v tajnosti však aj naďalej a ich mená neboli doteraz zverejnené. Sú označovaní ako Group Of Nameless Ghouls (Skupina bezmenných duchov).

 

Či je to výber tém textov, melodická, no zároveň temná prepracovaná hudba, alebo osobitý štýl kapely, alebo všetko dokopy, to nevieme posúdiť. Je ale isté, že Ghost je veľmi výnimočný fenomén na súčasnej hudobnej scéne. Kapela sa pravidelne objavuje na popredných priečkach rockových a metalových hitparád a ich koncerty zaznamenávajú stále väčšiu návštevnosť. O tom sa budeme môcť presvedčiť už 1. decembra, kedy sa kapela pokúsi vypredať pražské O2 universum. Samozrejme, dočkáte sa aj bonusov v podobe švédskej predkapely TRIBULATION a špeciálnych hostí ALL THEM WITCHES z Ameriky. Lístky prídu do predaja v piatok 12. júla o 11:00. Budte pripravení. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *