Gene Simmons si chce dať patentovať metalového paroháča

Obchodník sa nikdy nezaprie. Najnovšie prišiel „kissák“ Gene Simmons s nápadom, že si dá patentovať typické metalové gesto – paroháča alebo devil’s horns. Nie sú to len také plány, rocková ikona už vyplnila papiere pre úrady.

 

Pre Hollywood Reporter sa Simmons vyjadril, že použil toto gesto prvýkrát v novembri 1974 na turné kapely Kiss Hotter Than Hell. Do úradnej žiadosti uviedol, že žiadna osoba ani firma nemá právo použiť toto gesto komerčným spôsobom v rovnakej ani podobnej forme.

 

Basgitarista a spevák však dokázateľne nebol prvým, kto toto gesto ukázal. „Predbehol“ ho už John Lennon v roku 1966 pri propagácii singla Yellow Submarine, Coven o rok neskôr či Geezer Butler o tri roky neskôr. Metalové gesto spopularizoval najmä Ronnie James Dio. Pri jeho geste sú však vystrčené len ukazovák a malíček, ostatné prsty sú skrčené. Simmons si dáva patentovať gesto „ruky s ukazovákom a malíčkom rozšírenými smerom hore a palcom rozšíreným kolmo“. Celá žiadosť je o to absurdnejšia, že toto gesto sa v anglickej znakovej reči používa na vyjadrenie ľúbim ťa.

 

Po tom, čo sa na jeho adresu spustila vlna kritiky, okrem iných aj od vdovy po Diovi, že to gesto patrí všetkým a nielen jednému, čím Gene zo seba robí blbca, či od Nikkiho Sixxa, ktorý vtipkoval, že si nechá patentovať gesto vztýčeného prostredníka, Simmons povedal, že „svoje“ gesto prevzal z komiksov Marvelu ako poctu Spider-Manovi, ktorý ho používa, aby vypustil z ruky pavučinu.


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *