Gate Crasher pre klip Neusínám použili kameru ako autori Hobbita

Kapela Gate Crasher predstavila v poradí už tretí klip z aktuálneho albumu Bitterfly. Tentokrát zvolila pomalú skladbu Neusínám. Režisér Jan Hubáček vsadil na perfektné zábery a špičkovú techniku.

Samotné natáčanie prebiehalo počas jediného dňa v historickej budove v centre Brna, odkiaľ kapela pochádza. Ide o vôbec prvý klip Gate Crasher natočený na pomalú skladbu. Realizácie sa znova ujal režisér Jan Hubáček, ktorý s kapelou spolupracoval aj na klipoch Mrtvá a Stále hledám.

„Prácu na videoklipe často vítam ako možnosť vyskúšať niečo nové a menej bežné. Preto sme sa v klipe Neusínám rozhodli trochu experimentovať a skladbu sme natočili dvakrát rýchlejšie a následne sme ju spomalili. Chalani z kapely museli preukázať značnú dávku umu, aby song zvládli zahrať v dvojnásobne rýchlom tempe. To celé vytvorí zaujímavý efekt, kedy gitary i spev sedia presne na skladbu, ale všetko ostatné okolo sa pohybuje spomalene. Škoda len, že vzácny interiér nám nedovolil využiť aj hektolitre červenej farby, ktoré pôvodne mali lietať vzduchom a efekt tak ešte zvýrazniť. Necháme si to nabudúce,“ vysvetľuje režisér Hubáček. „Náladu klipu sme chceli postaviť na dobrých záberoch, preto sme zvolili kameru RED EPIC, ktorá je v súčasnej dobe špičkou a bola použitá napríklad pri natáčaní Hobbita Petera Jacksona,“ dodáva Hubáček.

Gate Crasher pre klip Neusínám použili kameru ako autori Hobbita

„S Honzou sme spolupracovali už na treťom klipe a nemáme dôvod meniť ho. Podľa mňa je to majster, ktorý sa každú prácu snaží dotiahnuť k dokonalosti a vždy príde s niečím novým. Tento raz sme napríklad prvýkrát použili aj kamerové jazdy. Honza je pri natáčaní veľmi dôrazný a ide si tvrdo za svojím. Opäť to bolo náročné, ale myslím si, že výsledok stojí za to,“ komentuje frontman Gate Crasher Ondra Novák. „Okrem toho sme mali obrovské šťastie pri hľadaní priestoru, kde by sme mohli klip natočiť. Prešli sme niekoľko lokalít, ale žiadna sa nám poriadne nepozdávala. Nakoniec nám pomohol kamarát Igor Fait, ktorý nám umožnil natáčanie realizovať v úžasne tajomnej vile z konca 19. storočia, ktorú by blízko centra Brna málokto čakal,“ doplňuje Novák.

Gate Crasher momentálne predstavujú tretí štúdiový album Bitterfly, ktorý vyšiel na jeseň 2012. V decembri minulý rok odohrala kapela dva koncerty s fínskou partiou Lordi. Za sebou má okrem iného aj predskakovanie ďalším veľkým nemám ako Aerosmith, Ozzy Osbourne, Iron Maiden, Korn či Die Happy.

Viac informácií o kapele Gate Crasher nájdete na ich stránkach www.gatecrasher.cz alebo na Facebooku www.facebook.com/GateCrasherBand.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *