Gabba Gabba Hey zatrasie MMC

Keby sme pozvanie na koncert začali titulkom „V auguste vám zahrá Marek Bell“, bola by to asi márna energia. Ale správny rocker, vidiaci „Gabba Gabba Hey“, zastrihá uškami a zbystrí pozornosť.

 

Newyorčan Marc Steven Bell sa v máji roku 1978 posadil za bicie kapely RAMONES, kde pôsobil až do roku 1983. Pôsobil pod pseudonymom Marky Ramone. Počas tejto éry stihli nahrať pár skvelých albumov a nespočet úžasných skladieb. V roku 1983 bol Marky z Ramones vyhodený pre jeho problémy s ohnivou vodou. Ako „čistý chlapec“ sa v roku 1987 vrátil a búchal usilovne až do rozpadu Ramones v roku 1996.

 

Marky je jediným žijúcim členom, ktorý sa zúčastnil v roku 2002 uvedenia Ramones do Rock n‘ rollovej siene slávy. Je jediným žijúcim Ramones držiteľom Grammy za celoživotné dielo. Bola to prvá „celoživotná“ Grammy pre punkerov. A že si zahrali aj v sérii The Sipmsons, to je už len drobnosť.

 

Od roku 2010 vystupuje s vlastným projektom MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG. V roku 2014 ste ich mohli vidieť aj na festivale Topfest. S čím idú ku svojim slovenským fanúšikom tentokrát? Celé turné má názov Marky Ramone: 40 years of punk rock, pretože 23. apríla uplynulo 40 rokov od debutového a neprekonateľného albumu The Ramones, nazvaného eponymne – Ramones. Mnohí túto nahrávku označujú za prvý rýdzo punkový album histórie. Celý setlist bude vyskladaný z vyše tridsiatky klasických peciek, ako je Blitzkrieg Bob, KKK Took My Baby Away, I Wanna Be Your Boyfriend

 

Marky bude, samozrejme, búchať do bicích. Vokál zabezpečí Ken Stringfellow z The Posies, R.E.M. či z Big Star. V rámci koncertu v MMC sa o pódium s Markyho bandou podelia bratislavskí punk rock n‘ rollisti KAKTUS, ktorí od svojho vzniku vzdávajú hold práve tejto legende.

 

Takže nezabudnúť – 11. august, Bratislava, MMC. Zažijete smršť rýdzeho trojakordového punku, zhutneného do tridsiatich šiestich dvojminútových dávok. A príde aj Sheena!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *