Frontman Tool Maynard James Keenan bojuje s následkami vírusu

Maynard James Keenan sa venuje aj svojmu sólo projektu PUSCIFER. Približne pred mesiacom sme priniesli informácie o novinkách tohto projektu.

Teraz sa Keenan zdôveril v interview, že prekonal Covid-19 ešte vo februári tohto roka. Taktiež priznal, že bojuje s poškodením pľúc, ktoré sú následkom vírusu. 56-ročný spevák chcel najskôr ochorenie udržať v tajnosti, s pravdou von vyšiel až teraz.

Pre AZ Central sa Keenana pýtali na jeho plány, ktoré narušila korona a ako sa cíti po prekonaní smrteľného vírusu. „Stále sa dostávam z Covidu. Bolo to strašné, ale prežil som.“

Ako prišlo k tomu, že sa nakazil? Kapela TOOL bola na turné v Austrálii a Novom Zélande koncom februára. Pár týždňov po skončení vystúpení vyplávali na povrch informácie, že v Spark Arene, kde skupina vystupovala, navštívil koncert aj nakazený fanúšik.
Frontman poznamenal, že to chcel udržať v tajnosti, ale napokon si to rozmyslel. „Nechcel som to rozkrikovať do celého sveta, ale zažil som to, že vírus je skutočný. A mám následky. Stále som na liekoch, kašlem a mám poškodené pľúca.“

Vedci prichádzajú na to, že niektorí ľudia nakazení Covidom-19 bojujú so symptómami ochorenia dlhé mesiace. Zdá sa, že aj Keenan je jedným z nich.
British Medical Journal odhaduje, že 1 z 10 nakazených bojuje so symptómami dlhšie ako tri týždne. Poškodenie srdca a pľúc sú najbežnejším následkom.  


Použité zdroje:
https://metalinjection.net/shocking-revelations/tools-maynard-james-keenan-reveals-lung-damage-after-covid-19-recovery

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *