From The Six vydávajú dve nové skladby

O novom hráčovi na scéne v podobe mladých Košičanov FROM THE SIX sme si už čo-to povedali. Tentokrát sa opäť hlásia o slovo s novými skladbami.

 

From The Six hrajú melodický rock/metal a vznikli niekedy vo februári minulého roka. Ich zostavu tvorí päť členov, štyria páni a jedna dáma – Kristian „Kiko“ Kohút (vokály), Peter Kelbel (gitara), Jakub Balog (gitara), Boris Goga (basgitara) a Adriána Vargovčíková (bicie). Zatiaľ nemajú na konte CD, EP ani demo, no momentálne aspoň vydávajú dve skladby Everyday a Stay Dreamy, lebo podľa ich slov si ľudia zaslúžia vedieť, že to, čo robia, myslia vážne a nemusia ich počúvať len na koncertoch, ale na ich hudbu sa dá naraziť aj inde.

 

Everyday a Stay Dreamy From The Six napísali niekedy v začiatkoch, keď sa ešte len dávali dokopy ako skupina, a teda patria medzi ich najstaršie skladby. Vydať sa ich rozhodli z princípu, že boli štartérom, kopancom, ktorý potrebovali, aby skladali ďalej a rozhýbali sa. Najskôr na nahrávaní pracovali sami, keďže ako sami tvrdia, mali pomerne bojové podmienky. Neskôr do procesu zainteresovali svojho kamaráta Filipa Andela, ktorý sa podobným činnostiam venuje vo svojom voľnom čase a vypomohol im dotiahnuť veci do konca.

 

Skupina zatiaľ nechystá CD pre širokú verejnosť, no niečo by sa mohlo dostať minimálne k ich domovským fanúšikom, pričom pripúšťajú aj možnosť vzniku ďalšieho merchu v podobe tričiek. Toto je na teraz ale vo hviezdach, takže si dnes vychutnajte prvú zverejnenú skladbu a počkajte ešte na 18. august, kedy sa na YouTube, Bandzone a SoundCloud objaví aj ich druhá novinka.

 

Okrem radostných správ v oblasti pesničiek majú Fom The Six aktuálne naplánovaných päť koncertov. Konkrétne:

30. august – Výmenník Brigádnicka, Košice

1. september – SkapalPesFest, Trebišov

6. október – Fester pub, Prešov

7. október – Popka Music Pub, Košice

27.október – Rakwa Music, Rožňava


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *