Friday Whiskey: ‚Najhoršie bolo pre nás nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali‘

​Aké máte novinky v kapele?

Neviem, či je to zrovna novinka, ale v posledných 2 rokoch sa v kapele zmenila zostava.

K pôvodným členom (Marián Corvis Kronauer, Michal Barč, Villy Zemeš) pribudli Mario Marcinek za bicími a Tadeáš Laššák ako doprovodný gitarista.

V tejto zostave sme sa pozreli na staršie songy, dostali úplne iný náboj. Odohrali sme niekoľko koncertov po Slovensku a Česku a, samozrejme, pripravujeme aj nové skladby, ktoré chceme v čo najkratšom možnom čase nahrať v štúdiu a následne s tým odohrať čo najviac koncertov.

Pripravujeme do konca roka aj jedno prekvapenie, ale to si necháme zatiaľ pre seba 🙂
 

Ako Vám karanténa a pandémia koronavírusu zmenila fungovanie kapely?

Najhoršie to bolo v období lockdownu, sme zodpovední a riadili sme sa heslom „zostaň doma“. Koncerty sme nehrali, skúšky neboli. Každý však doma poctivo cvičil, hral, tvoril. Nápady sme si medzi sebou zdieľali elektronicky, posielali sa riffy, nahrávky. Aktuálne z toho máme 3 songy, ktoré odzrkadľujú každého z nás a more nápadov v rezerve, ku ktorým sa určite vrátime, teda je sa na čo tešiť.

Keďže pre nikoho kapela nie je zdrojom obživy, najhoršie bolo pre nás asi len nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali.

Friday Whiskey: 'Najhoršie bolo pre nás nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali'
Friday Whiskey: ‚Najhoršie bolo pre nás nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali‘

Máte zaujímavé logo kapely, čo symbolizuje?

Logo vzniklo ešte v úplných začiatkoch kapely niekedy v roku 2012, v časoch, kedy sa ešte len formovala prapôvodná zostava kapely. Od začiatku sme chceli mať niečo vlastné, na čo keď sa človek pozrie, povie si „toto je Friday Whiskey.“ V podstate niečo ako značku. Pôvodný plán bol zakomponovať do loga iniciály kapely, to sa nám ale úplne nepodarilo a nakoniec po rôznych pokusoch vzniklo toto.

S tým logom to ale nebola úplná sranda už od začiatku. Mali sme síce logo na papieri, ale nikto z nás nebol schopný to rozumne dostať do počítača vo vektorovej grafike 😀 Naše skills v tej dobe boli asi tak skicár a poznámkový blok. Čo sa, naštastie, zmenilo príchodom Corvisa, ktorý je grafik. No a od tej doby sme mali o grafiku riadne postarané. Logo dokonca prešlo miernou úpravou po obmene zostavy, chceli sme aj takýmto spôsobom ukázať, že sa deje niečo nové.

Aké sú v súčasnosti ambície v kapele? Chceli by ste sa dostať viac do povedomia ľudí, alebo ste spokojní so súčasnou fanúšikovskou základňou?

Ambície sú primárne hrať, skúšať, koncertovať, makať na sebe, nahrávať. Jednoducho tvoriť dobrú muziku so všetkým, čo k tomu patrí.

A túžba dostať sa viac do povedomia ľudí? Určite, o tom je hudba a show. Na čom si najviac zakladáme, sú live koncerty a tá energia, ktorá sa tam točí. Takže určite chceme (a musíme) rozširovať našu fanúšikovskú základňu a tým robiť naše show väčšie. Chceme ľudom ponúknuť o to väčší zážitok.

S momentálnou fanúšikovskou základňou sme spokojní z toho hľadiska, že sú to všetko úžasní ľudia a kamaráti. Toho času je stále menej a menej a s pribúdajúcim vekom a ubúdajúcimi vlasmi to určite nebude jednoduché. 😀

Radi by sme si tiež vybudovali meno aj v iných častiach Slovenska, nielen u nás v Bratislave. Bolo by skvelé, keby sme mohli ísť hrať aj na východ, do Čiech a bližšieho zahraničia.

Friday Whiskey: 'Najhoršie bolo pre nás nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali'
Friday Whiskey: ‚Najhoršie bolo pre nás nehrať. Neskôr skúšky v rúškach tiež neboli dvakrát pohodlné, ale aspoň sme hrali‘

Aké plány máte v rámci fungovania kapely? Máte nesplnený, ale reálny sen pre Friday Whiskey?

Nesplnený, ale reálny sen? Veľmi dobre položená otázka. Keď sme mali 18, asi by sme bez váhania napísali pri fľaši Jacka Woodstock, turné s Motley Crue, štadión s 200 000 ľuďmi a podobne 😀 S pribúdajúcim vekom a rozumom túžime snáď už len po tom, aby nás ľudia mali radi, počúvali nás, aby sme odohrali čo najviac čo najlepších koncertov v plných kluboch s následnými afterpárty a fanúšikmi až do rána. Aby sme boli schopní produkovať dobrú hudbu, prípadne ešte nejaké to turné po Slovensku/Čechách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *