FreedomFest lineup: The Long Road

Festival Freedom Fest je slobodný festival pre podporu mladých začínajúcich kapiel a ostatných nekomerčných zoskupení muzikantov, či samostatných umelcov. Cieľom je vytvoriť priestor pre prezentáciu a rocker.sk bude pri tom.

Postupne vám predstavíme kapely, ktoré zahrajú na Freedom Feste 26. júla. Dúfame, že im to pomôže nájsť si svojich poslucháčov a fanúšikov.
Oslovili sme všetkých osem skupín, uvidíme, ktoré nám pošlú svoj krátky profil, fotku a prípadné video.

The Long Road

Sme kapela The Long Road z Trenčína a v súčasnej zostave fungujeme už cca 3 roky. V kapele hrajú :
Vic – prvá gitara
Kebo jr. – druhá gitara
Bedrich – basgitara
Dodo – spev
Kebo sr. – bicie

Čo sa týka štýlu, tak to sme sa všetci členovia perfektne našli, pretože každý z nás v podstate počúva skoro to isté. Prevažne hráme rock, hard-rock, metal ( kapely ako Guns N Roses, AC/DC, Kabát, Accept, Katapult, Megadeth, …).  Zaujímavosťou, ktorá súvisí so vznikom kapely môže byť, že bubeník a gitarista sú otec a syn a taktiež s nami začínala a cez dva roky hrala aj Vicova sestra Zuzka, takže v podstate to bola taká „Rodinná“ kapela :o)

Na Freedom feste sme sa rozhodli hrať hlavne z toho dôvodu, že všetci podporujeme hlavnú myšlienku festivalu. Taktiež v dnešnej dobe pre mladé začínajúce kapely je veľmi obtiažne zahrať si na open air festivaloch a predviesť sa, čiže keď sa nám poskytla takáto možnosť, bez váhania sme sa jej chytili.

Kam by sme to chceli dotiahnuť do troch rokov ? No popravde, nakoľko nehráme vlastné veci ale len prebraté, je nám jasné, že v hudobnom priemysle nemôžeme nejak preraziť. Avšak, pokiaľ sa nám vždy podarí zahrať si či už v klube, na súkromnej akcii alebo na nejakých menších festivaloch, budeme radi, pretože to robíme, lebo nás to baví. V zásade nás neovplyvňuje len jedna kapela alebo len jeden žáner, sme v kapele rozdielne ladení, ale vzormi sú rozhodne všetky veľké hard rockové kapely od LedZeppelin, cez Metallicu, … až po Guns n roses.

Požiadali sme kapelu o nasledovné:

Srdečné pozvanie na festival, pričom každý člen napíše len jednu vetu a musí to dokopy dávať zmysel. Zároveň ale musia použiť slová: Upomienka, Nálepka, Havko, Socha, Pentelka, Držiak, Sáčok – toľko slov, koľko členov kapely.

Kebo jr.: Neseďte doma ako sochy a príďte sa s nami zabaviť!
Vic:  Havko šteká, vrana kráka, stará piča po nás bláka, vraj sa blíži akcia dáka, prídi aj Ty na panáka!
Kebo sr.: FREEDOMFEST je nálepka rodiaceho sa festivalu so zárukou dobrého punku či rocku, dobrého piva čo to pod zub, ale je to aj o návštevníkoch, preto Vás všetkých srdečne pozývam, bez Vás to nebude ono…
Bedrich: Kto ešte nemá pentelku v nose, nech sa staví na Freeeedom Freste
Dodo: Každému na Freedom Feste, zíde sa sáčok na grcance

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *