Freedom Call hlásia nový album aj nových členov

Nemeckí melodici FREEDOM CALL sa ani dvadsať rokov po vydaní legendárneho debutu Stairway To Fairyland nechystajú zložiť nohu z plynu a šíria svetom svoj typický „happy metal“. V ich dobrodružnej ceste im po novom dopomôže aj jubilejný desiaty album. Ten dostal jednoznačný a úderný názov M.E.T.A.L. a fanúšikovia ho nájdu v obchodoch od 23. augusta. Novinka vychádza už tradične pod hlavičkou SPV/Steamhammer v CD, digipaku, 2LP verzii a, samozrejme, aj digitálne.

 

Platňu Freedom Call podporujú aj singlom 111 – The Number Of The Angels, ktorý obsahuje všetko, čo majú priaznivci tejto vysmiatej bandy radi. Rýchle bicie, chytľavé vokálne linky a veľkolepé gitarové harmónie. Spevák a gitarista Chris Bay má o význame skladby jasno: „111 je číslo anjelov v západnom ezoterizme a taktiež zohráva významnú rolu v mojom živote. Neustále mi kríži cestu, či už je to číslo hotelovej izby, suma na bločku zo supermarketu či dokonca môj dátum narodenia. Zjavne som ,jednotková’ osoba, čo tiež znamená, že som ,človek svetla’.“

Freedom Call hlásia nový album aj nových členov
Freedom Call hlásia nový album aj nových členov

Album však nie je to jediné, čo je v tábore Freedom Call nové. Aktuálnu platňu nahrávala nová zostava a Bay je v tejto chvíli jediným pôvodným členom kapely, keďže basgitaristu Ilkera Ersina pred časom vystriedal Talian Francesco Ferraro, ktorého môžu znalci melodickej scény poznať aj ako člena power/folkových Vexillum. Zmena sa udiala aj za bicou súpravou. Po piatich rokoch sa z kapely porúčal Ramy Ali a na jeho miesto nastúpil Tim Breideband (ten zas strávil štyri roky u hardrockových legiend Bonfire).

 

A aby toho nebolo málo, kvarteto ohlásilo aj turné, ktoré neobíde Slovensko. 4. a 5. október (piatok a sobota!) by si teda žiaden fanúšik nemal robiť iný program. V piatok sa predstavia v košických Kasárňach/Kulturparku, lokalita sobotného koncertu bude Dom kultúry ŽSR vo Zvolene. 2. augusta máte možnosť vidieť Freedom Call aj v rámci festivalu Nitrianske Rudno. A čo by to bolo za turné bez atraktívnych hostí? Rakúski symfonici Visions Of Atlantis do powermetalového kotlíka pridávajú vlastné ingrediencie, o ktoré nebudete chcieť prísť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *