Frankie Banali bojuje okrem rakoviny aj s následkami mŕtvice

Bubeník z Quiet Riot sa ocitol v domácej liečbe po troch ťažkých týždňoch strávených v nemocnici. Tam sa spamätával z následkov mŕtvice. Ešte smutnejšie je na tom to, že bojuje aj s vážnou rakovinou pankreasu.

Neprívetivú diagnózu rakoviny mu lekári našli zhruba pred rokom. „Celý život bojujem za všetko, čo som dosiahol,“ povedal. „Nič som nedostal len tak. Musel som bojovať za všetko. Som zvyknutý bojovať a vyliečim sa, ako som vyliečil aj iné choroby. Budem bojovať všetkými spôsobmi až do konca.“

Keďže liečba jeho zdravotného stavu stúpa do závratných finančných výšok, aj Frankie Banali si zriadil zbierku. https://www.gofundme.com/f/frankie-banali-of-quiet-riot-fight-cancer-fund

68-ročný Frankie Banali si zabúchal na bicie vo formáciách W.A.S.P., Faster Pussycat a Steppenwolf, či s Billym Idolom, ale aj mnohými ďalšími. Najviac známy je však zrejme z pôsobenia v kapele Quiet Riot. V tomto legendárnom zoskupení robil istý čas aj manažéra.

Pred pár rokmi bol rodák z New Yorku s talianskymi koreňmi uvedený do Hall of Heavy Metal History ako česť za jeho hráčske umenie na bicie nástroje.


Použité zdroje:
https://ultimateclassicrock.com/frankie-banali-quiet-riot-stroke/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *