Frank Turner zavíta prvýkrát na Slovensko

Svoj šiesty štúdiový album príde 10. apríla do MMC v Bratislave predstaviť anglický folkpunkový pesničkár FRANK TURNER a jeho kapela SLEEPING SOULS. Album Positiv Songs For Negative promuje po Európe, USA a Kanade na osemnásťmesačnom turné, v rámci ktorého si na Slovensku odkrúti svoju premiéru.

 

„Keď som Franka Turnera videl prvýkrát, tak predskakoval vo Viedni slávnejším Dropkick Murphys. Písal sa rok 2013 a jeho som ešte vôbec nepoznal. Avšak ako predskokan odohral presne ako ten koncert, ktorý si pamätáte navždy. Okamžite som si kúpil jeho CD a odvtedy som dúfal, že raz ho privediem aj na Slovensko. Tá chvíľa je tu,“ pozýva na koncert Michal Očovan z agentúry ProMusic.

 

Nový album budú v setliste dopĺňať skladby z celej jeho doterajšej tvorby, ktoré sa vyznačujú paletou emócií a skvelou dynamikou. „Veľmi som premýšľal o debutových albumoch. Keď kapela vstúpi do štúdia, srší z nej isté nadšenie a svoj set odohrá naživo. Je v tom sviežosť a nadšenie, ktoré kapely časom strácajú. Som rád, že sa nám podarila nahrávka, ktorá je plná mladosti, vzrušenia, plná nasratosti a energie. Zachytili sme nás takých, akí sme naživo,“ spomína pesničkár na vznik najnovšieho albumu, ktorý vyšiel v auguste 2015.

 

Vstupenky na koncert budú dostupné od 15. januára v sieti Ticketportal. Prvých 50 kusov na státie bude za zvýhodnenú cenu 15 €, preto sa oplatí kúpu lístka zbytočne neodkladať.

 

Frank Turner pozýva na svoj koncert v tejto videopozvánke. A keďže bude hrať pre Slovákov, hovorí po slovensky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *