Fosília dostala meno po Lemmym

Už nie raz dostal niekto z metalového hudobného sveta poctu v podobe pomenovania hmyzu či zvieraťa jeho menom. A teraz sa niečo podobné stalo aj v prípade zosnulého speváka MOTÖRHEAD Lemmyho Kilmistera. Pomenovali po ňom fosíliu krokodíla.

 

Krokodília fosília z obdobia Jury bola nájdená ešte niekedy v dvadsiatom storočí a skúmaná študenkou paleontológie na Edinburghskej univerzite Michaelou Johnsonovou, ktorá prišla na to, že exemplár nesprávne klasifikovali, na základe čoho preň potrebovali nové pomenovanie. No a keďže kurátorka prírodovedeckého múzea Lorna Steel je fanúšičkou Motörhead, z jej strany padlo rozhodnutie dať fosílii meno po jej hudobnom hrdinovi.

 

,,Hoci Lemmy koncom roku 2015 zomrel, veríme, že by si vypil na Lemmyschusa, jednu z najodpornejších morských príšer, ktoré kedy obývali Zem. Ako dlhodobá fanúšička Motörhead som nadšená z toho, že som dostala možnosť takýmto spôsobom urobiť rockovú hviezdu nesmrteľnou.“

 

Príšera dlhá takmer šesť metrov (5,8) patrila do skupiny morských obyvateľov z čeľade teleosaurov, čo brázdili slané vody niekedy v období Jury a sú príbuzné dnešným krokodílom. Táto konkrétna dostala meno Lemmysuchus, v presnom preklade Lemmyho krokodíl. Okrem krokodíla má Lemmy v oblasti paleontológie aj vlastný živočíšny druh, ktorý v roku 2006 po ňom pomenoval Švéd Mats Eriksson a nazval ho Kalloprion Kilmisteri.

Fosília dostala meno po Lemmym

Takto vraj Lemmyho krokodíl vyzeral


Použité zdroje:
Foto: theaverage.com, teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *