Foo Fighters ohlásili nový album s najväčšou popovou hviezdou na svete

Azda celý rockový svet sa potešil, keď FOO FIGHTERS oficiálne oznámili vydanie nového albumu na 15. september. Doska ponesie názov Concrete And Gold a šepkalo sa o nej už po tom, čo kapela nedávno nečakane zverejnila novú skladbu Run aj s videoklipom.

 

„Chcel som, aby to bola najlepšie znejúca nahrávka Foo Fighters vôbec. Spraviť gigantickú rockovú nahrávku, ale so zmyslom pre melódiu a aranžmány producenta Grega Kurstina. Motörheaďácka verzia Sgt. Pepper… Alebo také niečo,“ povedal o albume, ktorý nasleduje po Sonic Highways z roku 2014, frontman Dave Grohl.

 

Na albume s jedenástimi skladbami, medzi ktorými sa nachádza aj singel Run, si podľa slov speváka zahosťovalo niekoľko umelcov. A niektorí hostia vraj poriadne prekvapia. „Je tu jeden hosť, kto je pravdepodobne najväčšia popová hviezda na svete – a to nežartujem. Spievajú vokály na jednej z najtvrdších skladieb na albume a nikomu nepovieme, kto to je.“

Foo Fighters ohlásili nový album s najväčšou popovou hviezdou na svete
Foo Fighters ohlásili nový album s najväčšou popovou hviezdou na svete

Prekvapujúca vraj bude samotná nahrávka. „Nahrali sme jedenásť skladieb a, úprimne, myslím si, že veľa ľudí prekvapia. Každá kapela hovorí, že je to najlepšia nahrávka, akú kedy urobili, no je to jednoznačne najväčšia vec, akú sme kedy spravili. (…) Šesť mesiacov sme sa to snažili udržať v tajnosti a neviem sa dočkať, kedy to budú ľudia počuť, pretože je to prvý album, na ktorý som taký hrdý hrať ho ľuďom,“ nešetrí Grohl chválospevmi.

 

Z albumu už bola verejnosti predstavená skladba Run v podobe singla a na benefičnej akcii Acoustic-4-A-Cure odohrali v akustickej verzii The Sky Is A Neighborhood. Pred pár dňami však na koncerte v Litve zaznela aj Sunday Rain, kde rolu hlavného vokálu prevzal bubeník Taylor Hawkins.

 

Tracklist Concrete And Gold:

 1. T-Shirt
 2. Run
 3. Make It Right
 4. The Sky Is A Neighborhood
 5. La Dee Da
 6. Dirty Water
 7. Arrows
 8. Happy Ever After (Zero Hour)
 9. Sunday Rain
 10. The Line
 11. Concrete And Gold


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *