Föllakzoid sa po troch rokoch vracajú do Bratislavy

Čilské trio FÖLLAKZOID sa vracia na miesto činu. V bratislavskej Fuge hrali naposledy v roku 2016. Teraz sa s novým albumom, ktorý opäť posúva hranice hypnotického gitarového minimalizmu bližšie k heslu „(ešte) menej je viac“, predvedú vo Fuge 8. októbra.

 

Föllakzoid naživo je redukcionistický hypnotický trip najvyššej kvality. Kapela je súčasťou legendárneho amerického vydavateľstva Sacred Bones Recordsa jej domovom sú pódia festivalov ako Primavera Sound, All Tomorrows Parties či Roskilde Festival.

 

Donekonečna vrstviace sa gitarové slučky Föllakzoid majú v sebe kus dedičstva pôvodnej hudby Ánd, ale aj minimalizmu večne zacykleného medzi pobrežiami Atlantiku – od Stevea Reicha ku Kraftwerk, od Detroit techna späť ku kosmische scéne 70. rokov okolo Neu!, Can, Cluster…

 

Predskokan, ambientný projekt KULT MASEK Michaela Nechvátala potvrdzuje pozíciu zdatného „soustružníka huňatých dronů“ so zmyslom pre nekonečný príbeh. Za sebou má niekoľko kazetových vydaní – sólových, split a kompilácii. Tým posledným je kazeta 2018, ktorá vyšla pri príležitosti 5. Pražského Cassette Store Day.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *