Folk n‘ rockový majáles s Dirty Shirt prebehne od Košíc až po Prahu

Skvelá tancovačka, našľapané rytmy, nabrúsené riffy, zábava pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia, náboženstva či hudobného štýlu. Taký bude majálesový večer v podaní rumunských folkmetalových upírov DIRTY SHIRT a ich sprievodného česko-slovenského supportu, ktorý prebehne v dvoch slovenských a dvoch českých hudobných kluboch v rámci ich európskeho turné European Letcho Drom Tour 2019, ktoré nadväzuje na ich čerstvý štúdiový album Letchology.

 

Do Bratislavy a Zlína príde dokonca so špeciálnou šou, ktorú si pamätajú niektorí z minuloročného vystúpenia na Horehronskom MeCheChe v Heľpe, kde Dirty Shirt vystúpili posilnený o folkloristov z Transylvanian FolkCore orchestra. Slovenské a české turné prebehne 1. mája v klube Collosseum v Košiciach, 2. mája v MMC v Bratislave, 3. mája v Masters of Rock Cafe v Zlíne a nakoniec 4. mája v Rock cafe v Prahe.

 

Dirty Shirt je top rumunská crossover folkcoremetalová kapela, ktorá vyhrala druhé miesto na medzinárodnom finále Wacken Metal Battle 2014 a niekoľko ocenení v Metalhead a Maximum Rock Awards. Unikátny štýl kapely pochádza zo zmiešania ťažkého zvuku moderného rocku/metalu so slávnostnou atmosférou východoeurópskej tradičnej hudby, eklektizmu svetovej hudby (country, reggae a kmeňové rytmy), elektro zvuku industriálnej hudby, energie hardcore a groove funku.

 

CRUADALACH je české osemčlenné folkmetálové teleso s violou, flautami a huslami v koncertnom obsadení, ktoré bude zastávať miesto jednej z predkapiel. Pre kapelu sú charakteristické veľmi živé vystúpenia vedené energickým frontmanom. Repertoár Cruadalach bol v začiatkoch ovplyvnený najmä stredovekými a írskymi motívmi, kapela ale neskôr našla vlastnú identitu a štýl, v ktorom sa rozprestiera viac metalových žánrov. Texty piesní, najmä v angličtine, reflektujú ľudské skúsenosti i hodnoty a všeobecne spiritualitu ľudského bytia.

 

Ďalšou predkapelou budú FILIP JÁNOŠÍK & HOTOVÍ UMELCI, ktorí hrajú zbojnícky rock n‘ roll, pričom gitarové sóla nahradil cimbal a modernú elektroniku ešte modernejšia harmonika. Podľa speváka to malo znieť ako „Lúčnica pokúrovaná Slobodnou Európou“. Prvá vlna 100 vstupeniek pre každý klub v extra cene je už v predpredaji.


Použité zdroje:
Roland Koncz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *