Fínske monštrá predstavia v Bratislave svoju fiktívnu realitu

Čo ak kapela LORDI existuje a robí muziku už od skorých sedemdesiatych rokov? A čo ak vydávala od tej doby jeden hit za druhým? Možno by sa práve teraz, po päťdesiatich rokoch, začali vŕtať vo svojej tvorbe a sumarizovať, ktoré skladby boli tie najúspešnejšie.

 

Presne toto je bláznivá a zároveň veľmi zaujímavá koncepcia, podľa ktorej nahrali fínske monštrá svoj najnovší štúdiový počin Killection, ktorý príde na pulty 31. januára 2020 pod štítkom AFM Records. Absurdná a zároveň geniálna koncepcia fiktívneho kompilačného albumu nemá obdobu. Album obsahuje všetky imaginárne hity z rôznych období. Lordi na podporenie zážitku a vtiahnutie poslucháča do deja zašli do takých detailov ako rôzne autentické štúdiá a pôvodná technika pri nahrávaní.

 

„Killection je fiktívna kompilácia. Obsahuje piesne, ktoré by Lordi napísali od začiatku sedemdesiatych rokov do polovice rokov deväťdesiatych. Kompilácia obsahuje aj jednu „úplne novú“ skladbu z roku 2019, pretože to je pre kompilácie v dnešnej dobe typické,“ hovorí Mr. Lordi.

 

A ako sa patrí pri takomto veľkom sumarizovaní svojej (fiktívnej) kariéry, treba ju osláviť aj poriadnym turné. A to už určite fiktívne nebude! A Lordi v rámci svojho Killectour 2020 na podporu desiateho štúdiového albumu opäť neobídu ani Slovensko. Svoju novú realitu predstavia fanúšikom v bratislavskom MMC 18. februára 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *