Fínska fenomenálna kapela NIGHTWISH navštívi Banskú Bystricu

14. jún bude pre mnohých Slovákov nádherným dňom – fínski Nightwish prídu opäť na Slovensko, aby tu predstavili nový album Endless Forms Most Beautiful. Ten vyjde 27. marca.

Nightwish už v Banskej Bystrici boli, a to pred 12 rokmi. Zostava bude oproti pamätnému roku 2003 obmenená a okrem stabilných členov Tuomasa Holopainena (klávesy), Emppu Vuorinena (gitara) a Marca Hietalu (basgitara, spev) sa predstavia aj členovia, pre ktorých bude prostredie vynoveného banskobystrického amfiteátra neznáme: Tarju a jej nasledovníčku Anette vymenila všestranná a skvelo vyzerajúca a spievajúca Floor Jansen, za bicie sa posadil Kai Hahto známy najmä z kapiel Wintersun a Swalow the Sun a hudobníkom, ktorý hrá v kapele nezvyklo na píšťale, bazuke a aj spieva, je Troy Donockley. 

Aparatúra bude mať omnoho väčší výkon a samozrejme, aj scéna a pódium budú omnoho väčšie! Keďže Nightwish sú vedúcou kapelou európskeho, ale aj svetového symfonického metalu, môžeme pokojne hovoriť o megakoncerte. 

Koncertný repertoár sa bude skladať z ešte väčšieho množstva hitov a keby skupina zahrala len singlové skladby, môže hrať aj dve hodiny. Preto bude toto nedeľné popoludnie v Banskej Bystrici druhým tohtoročným sviatkom hudby pre celé Slovensko a ako vždy, privítame aj fanúšikov z iných krajín. 

Prvých 1000 vstupeniek prichádza do predpredaja v cene 29,- eur, ale aby fanúšikovia dostali za svoje peniaze poriadnu porciu skvelej hudby, je dohodnutý veľmi zaujímavý hudobný hosť a extratrieda aktuálnej európskej hudobnej rockovej  scény.

Vstupenky na koncert zakúpite v sieti predajných miest spoločnosti Ticketportal a v mieste konania koncertu.

Fínska fenomenálna kapela NIGHTWISH navštívi Banskú Bystricu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *