Fíni The Rasmus dajú na jeseň von nový album

Mnohí s ich hudbou vyrastali. Môžeme povedať, že patria medzi stálice hudobnej scény, hoci väčšina ľudí od nich väčšinou pozná hlavne ich nosné stĺpy v podobe skladieb In The Shadows a No Fear a frontmana Lauriho Ylönena s pierkami vo vlasoch. Ale v THE RASMUS je oveľa viac a na jeseň sa vrátia do povedomia ľudí s novým albumom Dark Matters.

 

V poslednom čase to bolo tak, že ak Rasmusáci niečo chystali, najskôr bolo dlho ticho, potom z čista jasna prišiel bez varovania nový singel a po ňom nasledovalo oznámenie o nadchádzajúcej novej nahrávke. Preto bolo len otázkou času, kedy sa také niečo stane znova. Tentokrát ich odmlka trvala päť rokov. Naposledy album vydali v roku 2012 s rovnomenným názvom The Rasmus. Štýlovo bol výrazne odlišný od ich starého materiálu, viac moderný. V podobnom duchu sa podľa všetkého bude niesť i Dark Matters, ktorého prvou upútavkou je singel Paradise. Ten sa ocitol na božom svetle 31. marca tohto roku a skupina už na svojom Facebooku ukázala aj upútavku z oficiálneho videa, ktorého uverejnenie zatiaľ neohraničili dátumom. No a teraz, po viac ako mesiaci od jeho vypustenia, kapela ohlásila na svojej facebookovej stránke, že 22. septembra tohto roku vydajú album Dark Matters. Podľa všetkého to vyzerá, že obrázok, ktorý pripojili k vyhláseniu, bude obalom nahrávky. Jeho vzhľad dýcha temnotou, čo je typická duša celej tvorby tejto kapely. Zároveň zverejnili aj tracklist skladajúci sa z desiatich skladieb.

Fíni The Rasmus dajú na jeseň von nový album
Fíni The Rasmus dajú na jeseň von nový album

Okrem tohto všetkého už oznámili aj niekoľko dátumov koncertov patriacich pod turné k novinke. Nájdete medzi nimi napríklad aj novembrový termín v pražskej Lucerne (15. november).

 

V otázke albumu sa nechajme prekvapiť, či to bude naozaj pokračovanie v trende nastolenom The Rasmus alebo sa tam niekde budú nachádzať aj stopy po starom dobrom Rasmuse, na ktorý sme boli zvyknutí už skôr.

Tracklist:
1. Paradise
2. Something In The Dark
3. Wonderman
4. Nothing
5. Empire
6. Crystalline
7. Black Days
8. Silver Night
9. Delirium
10. Dragons Into Dreams


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *